Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 29.03.2020

 1. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od środy Msze Święte o godz. 17.00.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msza Św. o godz. 16.00 poprzedzona Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz spowiedzią pierwszo – piątkową. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu przed, a nie po Mszy Św. Spowiedź wielkanocna codziennie pół godz. przed Mszą Świętą.
 3. W przyszłą Niedzielę przypada Niedziela Palmowa.
 4. Podaję do wiadomości wiernych informację Ks. Biskupa: W Diecezji Toruńskiej obchody Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) należy sprawować tylko w kościołach parafialnych bez udziału ludu, przy drzwiach zamkniętych. Tę wyjątkowo trudną decyzję podejmujemy, by nie doprowadzić do bolesnej dla kapłanów i wiernych konieczności wypraszania wiernych z kościoła dla zachowania obowiązujących przepisów władz państwowych, co do dozwolonej liczby uczestników. Zachęca się, by wyjaśnić wiernym, że decyzja ta jest bolesna dla kapłanów i zdajemy sobie sprawę, że napawa bólem także parafian. Jest to czas cierpienia wszystkich dzieci Kościoła, który wspiera działania na rzecz wygaszenia epidemii. Poza tym tylko Kościół parafialny powinien być otwarty. Obrzędy Triduum Paschalnego mogą być sprawowane w Seminarium Duchownym, klasztorach i wspólnotach zakonnych. Proboszczów parafii zachęcamy do organizowania transmisji obchodów Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego w parafii, aby wierni mogli trwać w łączności ze swoją wspólnotą. Liturgia, nawet bez udziału wiernych zawsze jest modlitwą całego Kościoła. W miarę możliwości zadbajmy o to, by liturgia Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego, mimo trudnych warunków, była godna i piękna w swojej prostocie.
 5. Przypominamy, że do odwołania obowiązują wszystkie dotychczasowe zarządzenia wydane przez Kurię Diecezjalną Toruńską związane z epidemią koronawirusa.
 6. W zależności od rozwoju sytuacji związanej z epidemią, będą wydawane kolejne wskazania dotyczące obchodów Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego i Oktawy Wielkanocnej.
 7. Moi kochani, intencje, które są zamówione na bieżący czas będą odprawiane nawet bez waszego udziału, proszę więc o składanie ofiar w kancelarii parafialnej.
 8. Komunikat Wydziału Duszpasterskiego Diecezji Toruńskiej: „W nawiązaniu do pytań Księży Proboszczów w kwestii udzielania I Komunii św. w parafiach, Wydział Duszpasterski prosi o przekazywanie rodzicom licznie zadającym pytania duszpasterzom o to, czy i kiedy będą miały one miejsce, że decyzje w powyższej kwestii zależne są nie tyle od parafii, ale w kontekście wprowadzonego w kraju stanu epidemii, zależne są od decyzji władz państwowych i służb sanitarnych. Wiąże się to m.in. z ograniczeniem prawa do zgromadzeń publicznych, w tym religijnych.”. Dlatego informuję Was, że I Komunia Święta w tym roku, w zaplanowanym czasie się nie odbędzie.
 9. W związku z panującą epidemią wszelkie spotkania duszpasterskie zostają zawieszone, aż do odwołania. Zachęcam do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św. o godz. 16.00 do godz. 18.00. Ze względu z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wszystkich proszę o modlitwę różańcową w rodzinach każdego dnia o godz. 20.30. Ja w tym czasie będę trwał na modlitwie w Kościele Parafialnym. Zachęcam i proszę do codziennego odmawiania Psalmu 91.
 10. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej oraz można nabyć świece (paschaliki) Caritas, które można zapalić na naszym wielkanocnym stole…
 11. W Lembargu Droga Krzyżowa w piątek połączona z Mszą Świętą o godz.16.00.
 12. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. W Piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Proszę o zgłaszanie tych parafian, którzy chcą skorzystać z Komunii i Spowiedzi Wielkanocnej, ponieważ już w Wielki Piątek nie będę odwiedzał chorych.
 14. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która jest do nabycia pod chórem i w kancelarii parafialnej. Można też odbierać Zwiastun Różańcowy.
 15. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Roman Wójcik. W środę na nowennie polecać Go będziemy Naszej Lembarskiej Pani. ZDROWAŚ MARYJO…