Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową 05.04.2020

 1. Ze względu z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wszystkich proszę o modlitwę różańcową w rodzinach każdego dnia o godz. 20.30. Ja w tym czasie będę trwał na modlitwie w Kościele Parafialnym. Zachęcam i proszę do codziennego odmawiania Psalmu 91.
 2. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Można nabyć także świece (paschaliki) Caritas, które można zapalić na naszym wielkanocnym stole.
 4. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Nabożeństwa tego Świętego Czasu odbywać się będą wg zaleceń Ks. Biskupa bez udziału wiernych z wyjątkiem osób funkcyjnych. Jest to bolesne dla nas wszystkich.
  Wielki Czwartek – Wieczerza Pańska godz. 18.00 – Lembarg (bez udziału wiernych). W tym dniu będzie obnażenie ołtarza i nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy”.
  Wielki Piątek – Nabożeństwo Krzyża godz. 18.00 – Lembarg (bez udziału wiernych). Po nabożeństwie  nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Po nabożeństwie od godz. 19.00 do 21.00 będzie możliwość osobistej modlitwy w Kościele. W tym roku oddajemy cześć Chrystusowi Ukrzyżowanemu podczas adoracji Krzyża w innej formie, np. przez uklęknięcie, lub pokłon, a nie przez ucałowanie krzyża, jak było dotychczas. Proszę parafian, aby zachować podczas  indywidualnej adoracji przepisy sanitarne i państwowe co do obecności 5 osób w Kościele. W tym dniu obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Zapraszam i zachęcam, aby w tym dniu w swoich domach wspólnie odczytać Mękę Pana Naszego Jezusa Chrystusa wg Św. Jana (J 18, 1 – 19, 42)
  Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 w Lembargu do godz. 16.00. Proszę jednocześnie o zachowanie przepisów wynikających z zasad bezpieczeństwa stanu epidemii w Polsce Proszę niech każdy z nas znajdzie czas na adorację Pana Jezusa. W tym roku święcenia pokarmów ze względu epidemii nie będzie, a błogosławieństwo potraw na stół wielkanocny jest na stronie parafialnej www.parafia-lembarg.pl oraz w gablocie. O godz. 18.00 Liturgia Wielkiej Soboty odbędzie się bez udziału wiernych.
  Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja godz. 7.00, pozostałe Msze Św. o godz. 10.00 i 11.30 w Konojadach. W tym dniu nie odbędzie się procesja rezurekcyjna. Od 12 kwietnia wg ustaleń na dzień dzisiejszy liczba wiernych nie może przekroczyć 50 osób!
 5. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnim trudnym czasie dla nas wszystkich skorzystali ze spowiedzi przedświątecznej i przyjęli Komunię Św. Pragnę podziękować za zrozumienie i złożone ofiary na utrzymanie NASZEJ parafii. Szczególne podziękowania kieruję do Pani Sołtys Mileszew za zebrane ofiary na rzecz Grobu Pańskiego w naszej świątyni parafialnej w Lembargu.
 6. W związek małżeński pragną wstąpić:
  Daniel Fortuński, st. wolny, zam. parafia tutejsza
  Kamila Osetek, st. wolny, zam. parafia Wąbrzeźno.
  Jeżeli ktoś wie o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego związku, powinien w sumieniu zgłosić to do proboszcza.