1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę całej Rodzinie Parafialnej i wszystkim, którzy duchowo łączą się z naszą parafią, życzę przede wszystkim Wiary, że mimo trudności w normalnym przeżywaniu tych Świąt, Chrystus obdarza nas nadzieją życia wiecznego; Miłości, która usposabia do przezwyciężania wszelkich trudów, Nadziei do rychłego powrotu do Domu Bożego, Pokoju serca, aby ten czas nauczył nas wszystkich, że kłótnie i waśnie prowadzą donikąd. Niech radosne Alleluja przypomina, że w Chrystusie jest moc do przezwyciężania zła. Szczęść Boże.
 2. Bóg zapłać za przygotowanie Świątyni oraz udekorowanie naszego Kościoła na przeżywanie największych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Mimo, że są te święta inne niż zawsze, nie pozwoliliście na to, żeby świątynia stała pusta bez dekoracji. Dziękuję także wszystkim za posługę i pomoc w przeżyciu Triduum Paschalnego.
 3. W związku z decyzją ministra zdrowia i przedłużeniem czasu kwarantanny informuję oraz proszę o zrozumienie w tym trudnym dla nas czasie, że Msze święte będą sprawowane TYLKO w Kościele Parafialnym, przy udziale rodziny zamawiającej intencję Mszy Świętej w liczbie do 5 osób. Dotyczy to zarówno Świąt jak i dni powszednich. Stan tak wyjątkowy będzie trwał do odwołania pandemii koronowirusa. Wejście do Kościoła parafialnego odbywa się przez drzwi boczne. Ze względu z rozprzestrzenianiem się koronowirusa wszystkich proszę o modlitwę różańcową w rodzinach każdego dnia o godz. 20.30. Ja w tym czasie będę trwał na modlitwie w Kościele Parafialnym. Zachęcam i proszę do codziennego odmawiania Psalmu 91.
 4. Dla jasności powtarzam, że jutro w drugi dzień Świąt oraz w przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego Msze Święte w porządku niedzielnym wyłącznie w Kościele Parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy, aby szczególnie w tym dniu odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 6. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 8. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnim trudnym czasie dla nas wszystkich skorzystali ze spowiedzi przedświątecznej i przyjęli Komunię Św. Pragnę podziękować za zrozumienie i złożone ofiary na utrzymanie NASZEJ parafii. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy mimo trudności potrafią wesprzeć parafię ofiarami w jej funkcjonowaniu.
 9. Zapraszam do odwiedzania naszej strony parafialnej www.parafia-lembarg.pl na której można zapoznać się na bieżąco z informacjami dotyczącymi życia parafii.
 10. W związek małżeński pragną wstąpić:

  Daniel Fortuński, st. wolny, zam. parafia tutejsza
  Kamila Osetek, st. wolny, zam. parafia Wąbrzeźno

  Mateusz Jończyk, st. wolny, zam. parafia tutejsza
  Monika Nowińska, st. wolny, zam. parafia tutejsza

  Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach mogących zakłócić zawarcie lub trwanie małżeństwa powinien w swoim sumieniu zgłosić to proboszczowi w kancelarii parafialnej.