Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 19.04.2020

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam wszystkich wierzących parafian do odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego w swoich domach o godz. 15.00. Wznieśmy w dzisiejszym dniu w naszych sercach prośbę o ustanie epidemii, abyśmy zdrowo powrócili do normalnego funkcjonowania i do naszych świątyń na przeżycie każdej Eucharystii.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane na bieżące utrzymanie naszej parafii. Jak wiecie rozpoczęliśmy remont kancelarii parafialnej. Efekty pracy są powoli widoczne. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Byśmy mogli dalej kontynuować proszę Was moi Kochani o pomoc, ponieważ ukończenie remontu zależy wyłącznie od was. Ofiary można składać w kancelarii oraz wpłacając na konto z dopiskiem Ofiara na rzecz kultu religijnego.
 3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W związku z decyzją ministra zdrowia i przedłużeniem czasu kwarantanny oraz rozporządzeniem Ks. Biskupa przypominam, że Msze święte będą nadal sprawowane TYLKO w Kościele Parafialnym w liczbie osób zależnej od powierzchni użytkowej Kościoła. Od poniedziałku w naszym Kościele będzie mogło przebywać na każdej Mszy Św. 30 osób (nie licząc osób funkcyjnych). Stan tak wyjątkowy będzie trwał do odwołania. Wejście do Kościoła parafialnego odbywa się przez drzwi boczne. Intencje Mszy Św., które są zamówione w Kościele Filialnym na Niedzielę i Święta, będą odprawiane o godz. 11.30 w Kościele Parafialnym.
 5. Przypominam o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w zachowaniu ilości osób oraz odległości i obowiązku zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem kapłana).
 6. Ze względu z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wszystkich proszę o modlitwę różańcową w rodzinach każdego dnia o godz. 20.30. Ja w tym czasie będę trwał na modlitwie w Kościele Parafialnym. Zachęcam i proszę do codziennego odmawiania Psalmu 91.
 7. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej oraz nabyć prasę katolicką Niedziela i Arka. Zachęcam do lektury.
 8. Zapraszam do odwiedzania naszej strony parafialnej www.parafia-lembarg.pl na której można zapoznać się na bieżąco z informacjami dotyczącymi życia parafii.
 9. W związek małżeński pragną wstąpić:
  Mateusz Jończyk, st. wolny, zam. parafia tutejsza
  Monika Nowińska, st. wolny, zam. parafia tutejsza

  Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach mogących zakłócić zawarcie lub trwanie małżeństwa powinien w swoim sumieniu zgłosić to proboszczowi w kancelarii parafialnej.