1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Znajdźmy czas na lekturę i medytację Słowa Bożego.
 2. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W przyszłą Niedzielę Dobrego Pasterza będziemy przeżywać odpust w Kościele Filialnym. Modlić się będziemy o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Ze względu na pandemię, odpust będzie miał bardzo skromny charakter. W tym trudnym czasie potrzeba nam zrozumienia i miłości Dobrego Pasterza. Msza odpustowa o godz. 11.30. Odpust odbędzie się bez zaproszonych kapłanów z dekanatu i sumisty odpustowego. Nie będzie także procesji odpustowej.
 4. W tym tygodniu przeżywamy Dni Eucharystyczne: I Piątek i I Sobotę miesiąca. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź w tym dniu po nabożeństwie do Mszy Św. o godz. 16.00.
 5. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Jeśli jeszcze ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. proszę o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
 6. W piątek rozpoczynamy miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00 (w piątek z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego). W niedzielę litanię odmówimy po Mszy Św. o godz. 8.00.
 7. W sobotę będziemy obchodzili święto przeniesione z niedzieli 3 maja – Uroczystość M.B. Królowej Polski. Msze Św. o godz. 10.00 i 17.00 w Kościele Parafialnym. W tym dniu odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
 8. Od przyszłej niedzieli Msze Św. odprawiać będziemy także w Kościele Filialnym.
 9. Wg ustaleń rządowych z dnia 20.04.2020 w Kościele Parafialnym może przebywać 30 osób, a w Filialnym może przebywać 35. Dla tych, co nie będą mogli wejść do świątyń będą mogli uczestniczyć we Mszy Św. na zewnątrz Kościoła. Przypominam o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, czyli dystansu 2 m od innych osób oraz o obowiązku zasłaniania ust i nosa.
 10. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30.
 11. Przypominam, że Msza Św. w sobotę o godz. 17.00 jest sprawowana wg formularza niedzielnego.
 12. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 13. Bóg zapłać za posprzątanie gruzu z cmentarza w Konojadach i rozpoczęte prace porządkowe.
 14. Bóg zapłać także za porządki wykonane na cmentarzach w Lembargu oraz za prace porządkowe na naszym ogrodzie parafialnym.
 15. Przypominam, że trwa remont kancelarii parafialnej. Bez waszej pomocy nie będzie możliwe dokończenie projektu przystosowania kancelarii do jej funkcjonowania i wejścia głównego dla osób starszych. Chciałbym zamontować poręcz przy wejściu głównym i wymienić płytki na schodach, które jak sami wiecie są śliskie i niebezpieczne oraz dokonać prac remontowych w korytarzu wejściowym. Ofiary można składać w kancelarii parafialnej, w zakrystii, lub wpłacając na konto, jako „darowizna na rzecz kultu religijnego”.