1. W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Dzisiaj przeżywamy odpust w Kościele Filialnym. Ze względu na pandemię, odpust ma bardzo skromny charakter. W tym trudnym czasie potrzeba nam zrozumienia i miłości Dobrego Pasterza.
 3. Trwa miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiamy po Mszy Św. o godz. 8.00.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Wg ustaleń rządowych z dnia 20.04.2020 w Kościele Parafialnym może przebywać 30 osób, a w Filialnym może przebywać 35. Dla tych, co nie będą mogli wejść do świątyń będą mogli uczestniczyć we Mszy Św. na zewnątrz Kościoła. Przypominam o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, czyli dystansu 2 m od innych osób oraz o obowiązku zasłaniania ust i nosa. W Lembargu można skorzystać także z naszego ogrodu parafialnego.
 6. Przypominam, że Msza Św. w sobotę o godz. 17.00 jest sprawowana wg formularza niedzielnego.
 7. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Przypominam, że do kancelarii może wejść jedynie 1 osoba zachowując bezpieczną odległość oraz zakrywając usta i nos.
 8. Bóg zapłać za zrozumienie tej trudnej sytuacji i wspierają naszą parafię materialnie i rzeczowo.
 9. Trwa remont kancelarii parafialnej. Bez waszej pomocy nie będzie możliwe dokończenie projektu przystosowania kancelarii do jej funkcjonowania i wejścia głównego dla osób starszych. Chciałbym zamontować poręcz przy wejściu głównym i wymienić płytki na schodach, które jak sami wiecie są śliskie i niebezpieczne oraz dokonać prac remontowych w korytarzu wejściowym. Ofiary można składać w kancelarii parafialnej, w zakrystii, lub wpłacając na konto, jako „Ofiara na rzecz kultu religijnego”.
 10. Ze względu na pandemię wszystkich proszę o modlitwę różańcową w rodzinach każdego dnia o godz. 20.30. Ja w tym czasie będę trwał na modlitwie w Kościele Parafialnym. Zachęcam i proszę do codziennego odmawiania Psalmu 91.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Jerzego Nowocin. Zdrowaś Maryjo…
 12. W tym tygodniu wspominamy:
  – Poniedziałek – św. Florian, męcz.
  – Środa – Św. Ap. Filip i Jakub Młodszy
  – Piątek – Św. Stanisław, Bp., Męcz. – Uroczystość (nie obowiązuje post piątkowy)