Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 10.05.2020

 1. Trwa miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiamy po Mszy Św. o godz. 8.00.
 2. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Przypominam, że wg ustaleń rządowych z dnia 20.04.2020 w Kościele Parafialnym może przebywać 30 osób, a w Filialnym może przebywać 35. Dla tych, co nie będą mogli wejść do świątyń będą mogli uczestniczyć we Mszy Św. na zewnątrz Kościoła. Przypominam o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, czyli dystansu 2 m od innych osób oraz o obowiązku zasłaniania ust i nosa. W Lembargu można skorzystać także z naszego ogrodu parafialnego. Przypominam o trwającej dyspensie Ks. Biskupa dotyczącej uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św.
 4. Msza Św. w sobotę o godz. 17.00 jest sprawowana wg formularza niedzielnego.
 5. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Przypominam, że do kancelarii może wejść jedynie 1 osoba zachowując bezpieczną odległość oraz zakrywając usta i nos.
 6. Bóg zapłać wszystkim tym, co wspierają naszą parafię materialnie i rzeczowo w tym trudnym czasie.
 7. Trwa remont kancelarii parafialnej. Bez waszej pomocy nie będzie możliwe dokończenie projektu przystosowania kancelarii do jej funkcjonowania i wejścia głównego dla osób starszych. Chciałbym zamontować poręcz przy wejściu głównym i wymienić płytki na schodach, które jak sami wiecie są śliskie i niebezpieczne oraz dokonać prac remontowych w korytarzu wejściowym. Ofiary można składać w kancelarii parafialnej, w zakrystii, lub wpłacając na konto, jako „Ofiara na rzecz kultu religijnego”. Rozpoczęliśmy jednocześnie w tym tygodniu konserwację ołtarza głównego w Kościele Parafialnym.
 8. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada skierowała prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.
 9. W związku z przypadającą na 18 maja br. 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, patrona województwa kujawsko-pomorskiego, urząd marszałkowski planuje organizację szeregu wydarzeń, chcąc w ten sposób godnie uczcić tę ważną dla naszej regionalnej społeczności rocznicę. 17 maja br. Planuje się – poprzez transmisję w TVP Bydgoszcz – następujących po sobie i tworzących jedną całość artystycznych wydarzeń, które realizowane będą w trzech miastach, które odwiedził Jan Paweł II w trakcie swoich pielgrzymek do Ojczyzny: Włocławek, Toruń, Bydgoszcz. Wszystkie wydarzenia przeplatane realizacyjnie będą m.in. archiwalnymi wypowiedziami Jana Pawła II z pielgrzymek oraz utworami wykonanymi w swoich domach przez lokalnych artystów. 18 maja br., obchody rozpoczną się o godz. 12:00 uroczystą Mszą św. w toruńskiej Katedrze śś. Janów, pod przewodnictwem JE Księdza Biskupa Wiesława Śmigla.
 10. Wyrazem łączności w dziękczynieniu za dar życia Św. Jana Pawła II niech będą wizerunki Papieża umieszczone w oknach domów i mieszkań parafian od czwartku (14 maja) do poniedziałku (18 maja) oraz flagi papieskie i narodowe zawieszone na domach wiernych, kościołach i innych budynkach parafialnych.
 11. Ze względu na pandemię wszystkich proszę o modlitwę różańcową w rodzinach każdego dnia o godz. 20.30. Ja w tym czasie będę trwał na modlitwie w Kościele Parafialnym. Zachęcam i proszę do codziennego odmawiania Psalmu 91.
 12. Przypominam, że zanim postawi się pomnik na cmentarzu, należy zgłosić w kancelarii parafialnej oraz otrzymać stosowną zgodę administratora, bez której nie można tego uczynić.
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty ś. p. Helenę Gorącą. Zdrowaś Maryjo…
 14. W tym tygodniu wspominamy:
  – Czwartek – Św. Maciej, Ap.
  – Sobota – Św. Andrzej Bobola, Męcz. – Patron Polski