Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Zesłanie Ducha Świętego. Od 25 do 30 maja Dni modlitw o dary Ducha Świętego.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczyniają się do pielęgnacji i dbałości  o ogród parafialny oraz teren przy Kościele.
 3. Szczególne podziękowania kieruję dla p. Łukasza Wrońskiego za wykonanie mebli do biura parafialnego.
 4. Powoli dobiega końca I etap remontu biura parafialnego. Bóg zapłać za wsparcie finansowe, które pozwoliło na wykonane dotychczas prace remontowe. Kolekta przyszłej niedzieli to kolekta remontowo – budowlana przeznaczona na dalsze prace.
 5. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek 15 min. przed Mszą na  koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 6. W środę po Mszy Św. zapraszam do Kościoła rodziców dzieci I komunijnych na rozmowę.
 7. Ze względu na ograniczenia wiernych w Kościele i braku zbiórek do puszki na kwiaty i dekoracje, proszę o składanie ofiar na ten cel do skarbonki umieszczonej przy wejściu bocznym do Kościoła zarówno w niedzielę, jak i w dni powszednie. Bóg zapłać za te ofiary, dzięki którym nasza świątynia może pięknie wyglądać na chwałę Pana Boga i naszej Lembarskiej Matki.
 8. Wg ustaleń rządowych z dnia 13.05.2020 w Kościele Parafialnym od niedzieli może przebywać 45 osób, a w Filialnym może przebywać 52.
  Przypominam o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, czyli dystansu 2 m od innych osób oraz o obowiązku zasłaniania ust i nosa.
  Jednocześnie informuję o zarządzeniu Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy nadesłanego do Kurii Diecezji Toruńskiej, że nie można gromadzić się na terenie przykościelnym podczas sprawowania liturgii. Na dzień dzisiejszy wiemy już, że nie odbędzie się Procesja Bożego Ciała.
 9. Msza Św. w sobotę o godz. 17.00 jest sprawowana wg formularza niedzielnego.
 10. Ze względu na pandemię wszystkich proszę o modlitwę różańcową w rodzinach każdego dnia o godz. 20.30. Ja w tym czasie będę trwał na modlitwie w Kościele Parafialnym. Zachęcam i proszę do codziennego odmawiania Psalmu 91.
 11. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Spowiedź wielkanocna w dni powszednie przed Mszą Św. w Kościele Parafialnym.
 12. Zachęcam także do kupna i lektury prasy katolickiej: Niedziela.
 13. W związek małżeński pragną wstąpić:
  Jakub Andrzej Lewandowski, st. wolny, zam. parafia Wąpielsk
  Agnieszka Iwona Badaczewska, st. wolny, zam. parafia tutejsza
  Kto by wiedział o przeszkodach mogących zakłócić zawarcie lub trwanie małżeństwa powinien w sumieniu zgłosić to do proboszcza w kancelarii parafialnej.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Mariolę Szeligowską. Zdrowaś Maryjo…