Ogłoszenia Parafialne na VIII Niedzielę Wielkanocną 31.05.2020
Zesłanie Ducha Świętego

 

Przeżywamy dziś Zesłanie Ducha Świętego. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Matki Bożej Kościoła. Rozpoczynamy dzisiaj okres zwykły.

Informuję, że Ks. Biskup Ordynariusz z dniem 06.06.2020 odwołuje dyspensę od uczestnictwa w Mszach Św. Niedzielnych i Świątecznych. (czyt. komunikat Ks. Bp.)

Od soboty 30.05.2020 zniesione zostały limity dotyczące ilości wiernych w Kościele. Proszę jednocześnie o zachowanie przepisów sanitarnych dotyczących zasad bezpieczeństwa.


Od jutra rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Litania do NSPJ połączona z Mszą Św., a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.


W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej kończy się czas spowiedzi wielkanocnej do której zobligowany jest każdy wierny. Spowiedź wielkanocna codziennie przed Mszą Św. do soboty. Kartki wielkanocne można odbierać w kancelarii parafialnej, która w tym tygodniu, wyjątkowo będzie czynna od godz. 16.00 od pn. – pt.


Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę remontowo – budowlaną, która przeznaczona jest na remont kancelarii parafialnej.


Jednocześnie proszę o składanie ofiar do skarbonki przy bocznym wejściu na kwiaty i dekoracje do Kościoła w związku ze Świętami Trójcy Św. i Bożego Ciała.


W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca.


W czwartek przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.


W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Na godz. 15.00 zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a także na spowiedź I piątkową. Msza Św. w tym dniu o godz. 16.00.


W środę 15 min. przed Mszą Świętą zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Lembarskiej Nieustającej Pomocy.


W sobotę wspominamy Bł. Marię Karłowską patronkę miasta Jabłonowo Pomorskie.


W przyszłą Niedzielę proszę młodzież o odebranie indeksów po Mszach Św.


Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczyniają się do piękna ogrodu parafialnego.


Moi Kochani. Niebawem będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesji nie będzie. Pragnę jednak, aby każdy z nas miał okazje do przeżycia tego dnia jak najlepiej. O szczegółach, jak to będzie wyglądało powiem w przyszłym tygodniu.


Zachęcam także do kupna i lektury prasy katolickiej: Niedziela. W kancelarii parafialnej można odbierać Zwiastuny Różańcowe.


Informuję Was i cieszę się, że mogę przyjmować już Parafian w wyremontowanej Kancelarii Parafialnej. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dobro otrzymane od Was na cele parafii, składane w tym trudnym czasie.