Ogłoszenia Parafialne 07.06.2020 

Uroczystość Trójcy Świętej

 1. Przeżywamy dziś niedzielę Trójcy Świętej. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.
 2. Miesiąc czerwiec poświęcony jest NSPJ. Litania do NSPJ połączona z Mszą Św., a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do naszej świątyni.
 4. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za złożone ofiary na rzecz remontów w plebanii.
 5. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczyniają się do piękna ogrodu parafialnego oraz Kościoła. Za wszelką pomoc w dekorowaniu i dbaniu o nasze świątynie składam serdeczne Bóg zapłać.
 6. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a piątek na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 7. Moi Kochani. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Msza Św. z procesją odbędzie się o godz. 11.30, dlatego Msza Św. w Konojadach odprawiona będzie o godz. 10.00. Trasa procesji: I ołtarz przy figurze Jezusa: przygotowują parafianie z Mileszew; II ołtarz przy rodzinie państwa Wrońskich – przygotowują parafianie z Konojad i Tomek; III ołtarz naprzeciw rodziny państwa Pieroń na parkingu – przygotowują parafianie z Bukowca; IV ołtarz przy Grocie Matki Bożej na Ogrodzie Parafialnym – przygotowują parafianie z Lembarga. Proszę parafian o zrozumienie sytuacji pandemii i zachowanie podczas procesji odstępu 2 m oraz zakrycia ust i nosa. Proszę także o pomoc naszych druhów Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji oraz pomoc przy Krzyżu, baldachimie i chorągwiach. Proszę także, aby w niesienie  obrazów i feretronów na procesji zaangażowały się osoby silne i młode. To przecież na chwałę Pana Jezusa niesiemy w procesji, a nie na pokaz. Mam nadzieję, że to moi kochani wierzący parafianie to zrozumieją.
 8. We wtorek i środę po każdej Mszy Św. zapraszam na próby dziewczynki do sypania kwiatków na Boże Ciało oraz panie, dziewczyny, które pomogą w tych przygotowaniach.
 9. We wtorek po Mszy Św. spotkanie Służby Liturgicznej (ministrantów), a w  środę po Mszy Św. młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania,
 10. Zachęcam także do kupna i lektury prasy katolickiej: Niedziela.
 11. Od dzisiejszej niedzieli Chrztu Św. udzielam zawsze w III Niedzielę każdego miesiąca, tak jak to było przed pandemią. W czasie Adwentu i Wielkiego Postu, ze względu na szczególny charakter tych okresów chrztów św. nie ma.