Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Toruńskiej zaprasza chętnych na szkolenie dla fotografów i operatorów kamer na kościelnych uroczystościach liturgicznych.

Ze względu na stan epidemii wcześniej planowany kurs nie mógł się odbyć, stąd proponujemy nowy termin kursu: 27 czerwca (sobota) br., w godz. od 10.00 do 13.00, w Centrum Dialogu (przy Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu, Plac Bł. Ks. Phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego 1).

W programie szkolenia: liturgia sakramentów i sakramentaliów, zadania kamerzysty i fotografa podczas liturgii w dokumentach i przepisach Konferencji Episkopatu Polski oraz zasady praktyczne fotografowania i filmowania w kościołach.

Uczestnicy w dniu szkolenia otrzymają certyfikat oraz identyfikator, które upoważniają do fotografowania i filmowania uroczystości liturgicznych.

Koszt kursu: 150 zł. Płatne przy odbiorze dokumentów (brak możliwości płacenia kartą).

Zgłoszenia zawierające imię nazwisko, adres mailowy i numer telefonu przyjmowane są do dnia 25 czerwca br. mailowo na adres:

foto.liturgia@gmail.com

Zaznaczamy, że ze względu na obostrzenia wynikające ze stanu epidemii ilość miejsc dla uczestników kursu jest ograniczona. Na zakwalifikowanych uczestnikach spoczywa obowiązek zasłaniania ust i nosa w trakcie zajęć.


ks. Artur Szymczyk
Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego
Kurii Diecezjalnej Toruńskiej