Święci Zelia i Ludwik Martin, rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w nocy z 12 na 13 lipca 1858 roku zawarli sakrament małżeństwa. Zostali kanonizowani przez papieża Franciszka 18 października 2015 roku. Są wzorem miłości małżeńskiej i rodzicielskiej.

W grębocińskim kościele znajdują się relikwie świętych małżonków. Tam również są relikwie ich świętej córki. Z tej okazji w ubiegłym roku wspólnota Domowego Kościoła z Grębocina zorganizowała wspaniałą i wzruszającą uroczystość. W tym roku będzie druga edycja tego świętowania. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa.

Święto miłości małżeńskiej przy relikwiach świętych Zelii i Ludwika Martin odbędzie się w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie 12 lipca 2020 r. (niedziela) o godzinie 12:00.

Rozpoczęcie Mszą św., podczas której każda para będzie mogła indywidualnie odnowić przyrzeczenia małżeńskie, a po Mszy czuwanie modlitewne.

Prosimy o przekazanie informacji w ramach ogłoszeń parafialnych.

Pod linkiem dostępna jest relacja z zeszłorocznej edycji wydarzenia:

https://diecezja-torun.pl/Artykuly/View/3025/

Do wspólnej modlitwy wszystkich małżonków naszej diecezji zapraszają:
ks. kan. Dariusz Aniołkowski, diecezjalny moderator Domowego Kościoła i proboszcz parafii w Grębocinie
oraz
Katarzyna i Marek Kalczyńscy, para diecezjalna Domowego Kościoła