Ogłoszenia Parafialne XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać za posprzątanie, przygotowanie i udekorowanie naszej Świątyni do przeżycia dzisiejszej niedzieli oraz za dar kwiatów.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na ubezpieczenie naszych świątyń i cmentarzy oraz domu parafialnego oraz za zrozumienie i poczucie odpowiedzialności za nasze dobra parafialne.
 3. W środę 15 min przed Mszą Św. zapraszam na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 4. Katecheza liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. po Mszy Św. w środę.
 5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcam w sposób szczególny też do powstrzymania się w tym czasie do zachowania trzeźwości.
 6. W kancelarii Parafialnej można nabyć prasę katolicką Niedziela w cenie 6 zł oraz książki o tematyce religijnej. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy, że lektura prasy katolickiej wpływa na nasz rozwój duchowy i pogłębia wiedzę i tożsamość o Kościele.
 7. Przypominam, że Msze Św. o godz. 17.00, kancelaria czynna przez pół godz. po każdej Mszy Św. od wtorku do czwartku. Informuję, że mogą wystąpić utrudnienia w funkcjonowaniu kancelarii z powodu trwającego remontu w i wokół kancelarii. Za utrudnienia przepraszam.
 8. Przypominam, że „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 9. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Krystynę Kozak. Zdrowaś Maryjo…
 10. W związek małżeński pragną wstąpić:
  Bartłomiej Chmura, stan wolny,  parafia tutejsza
  Karolina Żulczyk, stan wolny,  parafia Święte.
  Kto by wiedział o przeszkodach mogących zakłócić zawarcie lub trwanie związku małżeńskiego powinien to zgłosić do proboszcza w kancelarii parafialnej.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – środa – Św. Marta
  – piątek – Św. Ignacy Loyola, prb
  – sobota – św. Alfons Maria Liguorie, bp., dr Kościoła.