Ogłoszenia Parafialne XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać za posprzątanie, przygotowanie i udekorowanie naszej Świątyni do przeżycia dzisiejszej niedzieli oraz za dar kwiatów.
 2. Pragnę Was poinformować, że zamówiony został pomnik dla zasłużonego kapłana Śp. Stanisława Dzięgielewskiego, którego ciało spoczywa koło Kościoła. Ofiary na ten cel można składać na konto parafialne, bądź w kancelarii.
 3. W środę 15 min przed Mszą Św. zapraszam na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy. Katecheza liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. po Mszy Św. w środę.
 4. W czwartek 06 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. o godz. 10.00 i 17.00 w Lembargu.
 5. W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek, I Piątek Miesiąca. W piątek odwiedzę z posługą sakramentalną chorych od godz. 9.00. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego od godz.15.00. Okazja do spowiedzi po nabożeństwie do Mszy Św. o godz. 16.00.
 6. W kancelarii Parafialnej można nabyć prasę katolicką Niedziela w cenie 6 zł oraz książki o tematyce religijnej. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy, że lektura prasy katolickiej wpływa na nasz rozwój duchowy i pogłębia wiedzę i tożsamość o Kościele.
 7. Przypominam, że Msze Św. o godz. 17.00, kancelaria czynna przez pół godz. po każdej Mszy Św. od wtorku do czwartku. Informuję, że mogą wystąpić utrudnienia w funkcjonowaniu kancelarii z powodu trwającego remontu w i wokół kancelarii. Za utrudnienia przepraszam.
 8. Przypominam, że „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 9. 9 sierpnia na godz. 16.00 serdecznie zapraszam do Osady Milewita w Mileszewach na kawę i herbatę oraz na opowiadanie o Ignacym Łyskowskim, którą wygłosi p. prof. Kazimierz Grążawski.
 10. W związek małżeński pragną wstąpić:

  Bartłomiej Chmura, stan wolny,  parafia tutejsza
  Karolina Żulczyk, stan wolny,  parafia Święte.

  Kto by wiedział o przeszkodach mogących zakłócić zawarcie lub trwanie związku małżeńskiego powinien to zgłosić do proboszcza w kancelarii parafialnej.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – Św. Jan Vianney, prb.
  – środa – Rocznica poświęcenia Bazyliki NMP Większej (Śnieżnej)
  – czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego
  – sobota – św. Dominik, prb.