Ogłoszenia Parafialne XIX Niedziela Zwykła 09.08.2020

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać za posprzątanie, przygotowanie i udekorowanie naszej Świątyni do przeżycia dzisiejszej niedzieli oraz za dar kwiatów.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane na pomnik dla zasłużonego kapłana Śp. Stanisława Dzięgielewskiego, którego ciało spoczywa koło Kościoła.
 3. Dzisiaj na godz.16.00 serdecznie zapraszam do Osady Milewita w Mileszewach na kawę i herbatę oraz na opowiadanie o Ignacym Łyskowskim, którą wygłosi p. prof. Kazimierz Grążawski.
 4. W środę 15 min przed Mszą Św. zapraszam na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy. Kancelaria parafialna w środę nieczynna.
 5. W sobotę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kłosów, ziół, kwiatów, owoców, warzyw i wieńców żniwnych przyniesionych do Kościoła. Jest to uroczystość obowiązkowa.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Za wasze ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. W niedzielę zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w Bejrucie.
 7. W kancelarii Parafialnej można nabyć prasę katolicką Niedziela w cenie 6 zł oraz książki o tematyce religijnej. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy, że lektura prasy katolickiej wpływa na nasz rozwój duchowy i pogłębia wiedzę i tożsamość o Kościele.
 8. Przypominam, że Msze Św. o godz. 17.00, kancelaria czynna przez pół godz. po każdej Mszy Św. od wtorku do czwartku.  Informuję, że mogą wystąpić utrudnienia w funkcjonowaniu kancelarii z powodu trwającego remontu w i wokół kancelarii. Za utrudnienia przepraszam.
 9.  „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 10. W tym tygodniu wspominamy
  – poniedziałek – Św. Wawrzyniec, dk, męcz.
  – wtorek – Św. Klara z Asyżu, dz.
  – piątek – Św. Maksymilian Maria Kolbe, męcz.
  – sobota – Uroczystość – Wniebowzięcie NMP