Ogłoszenia Parafialne XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na kwiaty i dekoracje w Kościele parafialnym.
 2. Bóg zapłać za posprzątanie, przygotowanie i udekorowanie naszej Świątyni do przeżycia dzisiejszej niedzieli. Szczególne podziękowania ślę za wysprzątanie ogrodu parafialnego p. Pieroń. Bóg zapłać za wszelkie dobro, którego doświadczam każdego dnia od moich parafian.
 3. W środę przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. 15 min przed Mszą Św. o godz. 17.00 zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy. W piątek 15 min. przed Mszą Św. zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. w środę spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana, która przeznaczona będzie na spłatę pomnika ś.p. Ks. Stanisława Dzięgielewskiego, który w minionym tygodniu postawiliśmy na Jego grobie. Bóg zapłać za ofiary indywidualne, składane w kancelarii. Dotychczas wpłynęło na ten cel 320 zł.
 5. Niebawem rozpoczniemy nowy rok szkolny. Poświęcenie tornistrów z zeszytami i nowymi książkami w przyszłą niedzielę dla wszystkich dzieci i młodzieży w niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym w piątek od godz. 16.00.
 6. W kancelarii Parafialnej można nabyć prasę katolicką Niedziela w cenie 6 zł oraz książki o tematyce religijnej. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy, że lektura prasy katolickiej wpływa na nasz rozwój duchowy i pogłębia wiedzę i tożsamość o Kościele.
 7. Przypominam, że Msze Św. o godz. 17.00, kancelaria czynna przez pół godz. po każdej Mszy Św. od wtorku do czwartku.  W tym tygodniu chcemy także położyć płytki na schodach, dlatego mogą wystąpić utrudnienia w dojściu do kancelarii.
 8. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 9. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Św. Bartłomiej Ap.;
  – środa – Uroczystość NMP Częstochowskiej;
  – czwartek – Św. Monika, mama św. Augustyna;
  – piątek – Św. Augustyn, bp, dr Kościoła;
  – sobota – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 10. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.