Ogłoszenia Parafialne XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020

www.parafia-lembarg.pl

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę remontowo – budowlaną, która przeznaczona jest na spłatę pomnika ś.p. Ks. Stanisława Dzięgielewskiego. Bóg zapłać za ofiary indywidualne, składane w kancelarii. Dotychczas wpłynęło na ten cel 370 zł.
  2. Bóg zapłać za posprzątanie, przygotowanie i udekorowanie naszej Świątyni do przeżycia dzisiejszej niedzieli. Bóg zapłać za wszelkie dobro, którego doświadczam każdego dnia od moich parafian.
  3. We wtorek wspominamy tragiczne wydarzenia z roku 1939, wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o ofiarach zbrodni hitlerowskich i sowieckich.
  4. W środę 15 min przed Mszą Św. o godz. 17.00 zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Św. w środę katecheza liturgiczna z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam w piątek o godz. 15.00 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Spowiedź po Nabożeństwie do godz. 16.00. W piątek odwiedzę także chorych z posługą sakramentalną od godz. 09.00. Można także zgłaszać chorych, którzy chcieliby przyjąć Komunię Św. w kancelarii parafialnej.
  6. W kancelarii Parafialnej można nabyć prasę katolicką Niedziela w cenie 6 zł oraz Zwiastun Różańcowy. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy, że lektura prasy katolickiej wpływa na nasz rozwój duchowy i pogłębia wiedzę i tożsamość o Kościele. Serdecznie proszę Zelatorów Żywego Różańca o opłacenie prenumeraty.
  7. Przypominam, że Msze Św. o godz. 17.00, kancelaria czynna przez pół godz. po każdej Mszy Św. od wtorku do czwartku.  W tym tygodniu chcemy także położyć płytki na schodach, dlatego mogą wystąpić utrudnienia w dojściu do kancelarii.
  8. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”
    – czwartek – Św. Grzegorz Wielki, papież i dr Kościoła.
  10. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.