Ogłoszenia Parafialne XXIII Niedziela Zwykła 06.09.2020

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać za posprzątanie, przygotowanie i udekorowanie naszej Świątyni do przeżycia dzisiejszej niedzieli.
 2. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Za wasze ofiary składam już dzisiaj Bóg zapłać.
 3. We wtorek obchodzimy święto Narodzenia NMP. W tym dniu poświęcimy ziarno siewne i nasiona, które posiejemy na naszych polach i ogródkach.
 4. W środę 15 min przed Mszą Św. o godz. 17.00 zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy. W środę o godz. 16.00 zbiórka ministrantów. Obecność obowiązkowa.
 5. Wyjątkowo w czwartek Msza Św. o godz. 16.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna, a we wtorek i środę kancelaria czynna od godz. 16.00 do 16.30.
 6. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie Uroczystość Parafialna I Komunii Św. Przygotowania bezpośrednie do tej Uroczystości od wtorku do piątku codziennie po Mszy Św. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w piątek od godz. 16.00.
 7. W sobotę przeżywać będziemy także Uroczystości związane z 200 – tną rocznicą urodzin Ignacego Łyskowskiego, który spoczywa w kryptach naszego Kościoła Parafialnego. Serdecznie zapraszam całą Rodzinę Parafialną na Mszę Św. i koncert pieśni o godz. 18.00. Mszę Św. poprzedzi poświęcenie i odsłonięcie pamiątkowej tablicy ku czci Ignacego Łyskowskiego o godz. 17.00 w Mileszewach. Wydarzenie to wpisane jest na listę Europejskich Dni Dziedzictwa jako jedyne w Powiecie.
 8. W kancelarii Parafialnej można nabyć prasę katolicką Niedziela w cenie 6 zł. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy, że lektura prasy katolickiej wpływa na nasz rozwój duchowy i pogłębia wiedzę i tożsamość o Kościele.
 9. W tym tygodniu, ponieważ w zeszłym aura pogodowa nie pozwoliła, chcemy położyć płytki na schodach. Za utrudnienia przepraszam.
 10. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 11. w tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – Narodzenie NMP – święto.