Ogłoszenia Parafialne XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2020
www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać za wasze ofiary złożone dzisiaj kolektę remontowo – budowlaną oraz do puszek na rzecz poszkodowanych w pożarze obozu dla uchodźców.
 2. Bóg zapłać za posprzątanie, przygotowanie i udekorowanie naszej Świątyni do przeżycia dzisiejszej niedzieli oraz za wszelkie dobro, którego doświadczam każdego dnia od moich parafian.
 3. W środę 15 min przed Mszą Św. o godz. 17.00 zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy, a w piątek 15 min. przed Mszą na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W środę zapraszam dzieci klas III, które pragną przystąpić do sakramentu Eucharystii w I Komunii Św. na katechezę parafialną. Proszę w tym dniu przynieść uzupełnione deklaracje wraz ze świadectwami chrztu, jeżeli chrzest był poza parafią.
 4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony MB Różańcowej. Św. Maksymilian powtarzał, abyśmy strzelali do szatana odmawianiem różańca, do tego najbardziej się on boi. W naszej świątyni różaniec dla dzieci i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 16.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Każde dziecko za udział w różańcu będzie otrzymywać naklejki, które będą naklejane na specjalną kartę. Proszę także aby dzieci na każdy różaniec przynosiły serduszka ze swoim imieniem i przed różańcem wkładały do koszyczka. Każdego dnia będzie losowanie, a dziecko które zostanie wylosowane, otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Obowiązkowo zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Za pobożne odmawianie różańca w miesiącu październiku można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam w piątek o godz. 15.00 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Różaniec, które zostanie odprawione przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Spowiedź po Nabożeństwie do godz. 16.00. W piątek odwiedzę także chorych z posługą sakramentalną od godz. 09.00. Można także zgłaszać chorych, którzy chcieliby przyjąć Komunię Św. w kancelarii parafialnej.
 6. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam rodziców i dzieci klas II, które w klasie III przyjmą Komunię Św. na katechezę parafialną.
 7. W sobotę na godz. 15.00 zapraszam chłopców klas III i starszych, którzy chcieliby służyć Jezusowi przy ołtarzu oraz obecną Służbę Liturgiczną wraz z rodzicami. Nieobecność ministranta na zbiórce bez usprawiedliwienia, będzie traktowana jako rezygnacja ze służby.
 8. Powstał projekt ustawy przygotowanej przez Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą „STOP LGBT” popartą przez Episkopat. Projekt ustawy zakłada zakaz marszów LGBT na ulicach polskich miast. Listy poparcia dla tej ustawy znajdują się w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszam katolików naszej parafii do podpisania tego projektu ustawy.
 9. W kancelarii można regulować prenumeratę prasy katolickiej. Zachęcam do kupna i lektury.
 10. Na ołtarzu MBNP i na stoliku pod chórem, a w Konojadach na balustradach wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Proszę zaznaczyć godz., albowiem wypominki bez godz. będą traktowane jako jednorazowe i modlone w listopadzie.
 11. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 12. Ostrzeżenie przed oszustami: Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania pieniędzy. Pamiętaj. Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu. Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112. Podpisał: insp. Piotr Lecijewski – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.
 13. W tym tygodniu wpominamy:
  – poniedziałek – Św. Wacław, męczennik;
  – wtorek – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała;
  – środa – Św. Hieronim;
  – czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus;
  – piątek – Św. Aniołów Stróżów.
 14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.