Ogłoszenia Parafialne XXVII Niedziela Zwykła 04.10.2020

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać za posprzątanie, przygotowanie i udekorowanie naszej Świątyni do przeżycia dzisiejszej niedzieli oraz za wszelkie dobro, którego doświadczam każdego dnia od moich parafian.
 2. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Polecam ją waszej ofiarności. W tym dniu także odbędzie się zbiórka do puszek na Żywy Pomnik Św. Jana Pawła II – Dzieło Tysiąclecia.
 3. W środę o godz. 17.00 zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy, a w piątek przed Mszą na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W środę zapraszam dzieci klas III, które pragną przystąpić do sakramentu Eucharystii w I Komunii Św. na katechezę parafialną. W tym dniu dzieci z klas III będą miały poświęcone różańce.
 4. W kancelarii Parafialnej można nabyć prasę katolicką Niedziela w cenie 6 zł. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy, że lektura prasy katolickiej wpływa na nasz rozwój duchowy i pogłębia wiedzę i tożsamość o Kościele.
 5. Przeżywamy miesiąc październik poświęcony M.B. Różańcowej. W naszej świątyni różaniec dla dzieci we wtorek, środę i czwartek, a dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 16.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Każde dziecko za udział w różańcu otrzyma naklejki, które będą naklejane na specjalną kartę. Proszę także aby dzieci na każdy różaniec przynosiły serduszka ze swoim imieniem, nazwiskiem i przed różańcem wkładały do koszyczka. Każdego dnia będzie losowanie, a dziecko które zostanie wylosowane, otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Obowiązkowo zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania i kandydatów oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz dzieci klas II. Za pobożne odmawianie różańca w miesiącu październiku można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W sobotę na godz. 13.00 zapraszam rodziców klas II na spotkanie z wypełnionymi deklaracjami, świadectwami chrztu. Na godz. 14.00 w sobotę zapraszam młodzież, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania wraz z rodzicami, a na godz. 16.00 kandydatów do bierzmowania od klasy VIII i wyżej.
 7. Na ołtarzu MBNP i na stoliku pod chórem, a w Konojadach na balustradach wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Proszę zaznaczyć godz., albowiem wypominki bez godz. będą traktowane jako jednorazowe i modlone w listopadzie.
 8. Moi kochani parafianie. Na nowym cmentarzu i na cmentarzu w Konojadach zainstalowałem punkty wypożyczeń narzędzi, w których są: grabie, konewka, miotełka, gracka i wachlarz, aby Wam umożliwić dbanie o groby bliskich. Zrobiłem to z myślą, abyście takich narzędzi nie nosili ze sobą, ale żeby były na miejscu do waszego użytku. Proszę Was, abyście dbali o nasze wspólne dobro. Niebawem taki punkt będzie też zainstalowany na starym cmentarzu przy Kościele oraz zostaną postawione tablice z regulaminem cmentarza, który obowiązuję w całej diecezji.
 9. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 10. OSTRZEŻENIE PRZED OSZUSTAMI: Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania pieniędzy. Pamiętaj. Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu. Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112. Podpisał: insp. Piotr Lecijewski – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu;
  – wtorek – Św. Faustyny Kowalskiej;
  – środa – NMP Różańcowej.
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.