Ogłoszenia Parafialne XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020

www.parafia-lembarg.pl

1. Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!
    Dziękuję za inicjatywy, które mają na celu troskę o ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Jedną z nich jest Nowenna za życie za przyczyną św. Jana Pawła II. Bardzo proszę o włączenie się w to dzieło w dniach od 13 do 21 października, czyli w okresie poprzedzającym liturgiczne wspomnienie Świętego Papieża Polaka, patrona województwa kujawsko-pomorskiego, który był wytrwałym i odważnym orędownikiem świętości życia. W modlitwie różańcowej prośmy o poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie.

Z modlitwą i błogosławieństwem
    + Wiesław Śmigiel
    Biskup Toruński
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę inwestycyjną oraz do puszek na Żywy Pomnik Św. Jana Pawła II – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  3. Serdecznie dziękuję Wszystkim tym, którzy bezinteresownie z miłości do Kościoła i Boga przyczyniają się do dbałości o nasze dobra parafialne. W tym tygodniu udało się oczyścić rynny na Kościele Parafialnym, plebanii, kostnicy i budynkach gospodarczych. Odmalowaliśmy także bramy przy Kościele i plebanii. Postawiłem także obiecany punkt z narzędziami na cmentarzu przy Kościele.
  4. Dbając o pamięć kapłanów posługujących w naszej parafii, odrestaurowano płytę nagrobną Ks. Jana Guzińskiego. Bóg zapłać tym, którzy przyczynili się do tego dzieła. Niebawem odrestaurowane będą pomniki Ks. Bony i rodziców Ks. Dzięgielewskiego na ile pozwolą nam na to fundusze.
  5. Dzięki uprzejmości ludziom dobrej woli, wysprzątany został stary śmietnik na cmentarzu parafialnym. Proszę śmieci wrzucać do pojemników lub zabierać ze sobą, ale nie wyrzucać za płot lub na pole sąsiadujące z cmentarzem. To w jaki sposób dbamy o porządek świadczy o naszej kulturze osobistej.
  6. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W środę zapraszam dzieci klas III, które pragną przystąpić do sakramentu Eucharystii w I Komunii Św. na katechezę parafialną.
  7. W kancelarii Parafialnej można nabyć prasę katolicką Niedziela w cenie 6 zł. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy, że lektura prasy katolickiej wpływa na nasz rozwój duchowy i pogłębia wiedzę i tożsamość o Kościele.
  8. Przeżywamy miesiąc październik poświęcony M.B. Różańcowej. W naszej świątyni różaniec dla dzieci we wtorek, środę i czwartek, a dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 16.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za pobożne odmawianie różańca w miesiącu październiku można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. Na godz. 14.00 w sobotę zapraszam młodzież, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania, a na godz. 15.00 kandydatów do bierzmowania od klasy VIII i wyżej. Po Mszy Św. w sobotę zbiórka ministrantów. Obecność obowiązkowa także na Mszy Św.
  10. Na ołtarzu MBNP i na stoliku pod chórem, a w Konojadach na balustradach wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Proszę zaznaczyć godz., albowiem wypominki bez godz. będą traktowane jako jednorazowe i modlone w listopadzie.
  11. W dniach od 18 – 24.10 przeżywamy Światowy Tydzień Misyjny. Kolekta przeznaczona jest na Misje. Polecam ją Waszej ofiarności.
  12. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
    – wtorek – Bł. Honorat Koźmiński, prb.;
    – czwartek – Św. Teresa od Jezusa. Dr K-ła
    – piątek – św. Jadwiga Śląska;
    – sobota – Św. Ignacy Antiocheński, bp, męcz.
  14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.