Ogłoszenia Parafialne XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020

www.parafia-lembarg.pl

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KEP WOBEC NOWYCH OBOSTRZEŃ SANITARNYCH PODCZAS ZGROMADZEŃ RELIGIJNYCH

Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4 m2 w strefie żółtej i 1 osoba na 7 m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. Aktualna sytuacja epidemiczna i nałożone restrykcje są trudne dla nas wszystkich, ale musimy pamiętać, że ich celem jest troska o życie i zdrowie nasze i naszych Rodaków. Zachęcam księży biskupów, aby – w związku z ciągłym zagrożeniem życia i zdrowia wszystkich Polaków – udzielali stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, na terenie swoich diecezji. Wiernym przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy Świętej nie jest grzechem. W tych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej. Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, proszę o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
Matce Bożej, Różańcowej Pani, powierzam moich współbraci w biskupstwie, kapłanów i osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych, zapewniając o duchowej bliskości i modlitwie.

abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący KEP

Odpowiadając na zachętę Przewodniczącego KEP, w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. strefie czerwonej i żółtej udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.
Ks. Bp. Wiesław Śmigiel

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o tych co niosą Chrystusa na krańce świata. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę przeznaczoną na Misje.
  2. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana oraz zbiórka do puszek na kwiaty w naszej świątyni. Polecam ją Waszej ofiarności, za którą składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. Pamiętajmy już teraz o naszych zmarłych, nie tylko czyszcząc ich groby i zapalając świecę, ale także w naszych modlitwach, bo to jest ich szansa otrzymania łaski zbawienia. Można zamawiać Msze Św. w ich intencji na ten i już przyszły rok.
  4. Można odbierać kartki na wypominki roczne i jednoroczne. Składamy je wypełnione w kancelarii parafialnej. Zarazem przypominam, że pomniki i wszelkie prace na cmentarzu można dokonać po uprzednim poinformowaniu proboszcza i otrzymaniu pisemnej zgody. Należy także pamiętać o przedłużeniu pokładnego (miejsca na cmentarzu) jeżeli od pogrzebu minęło 20 lat. Jeżeli ktoś z różnych przyczyn nie chce już utrzymywać grobu, to proszę zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  5. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W środę zapraszam dzieci klas III, które pragną przystąpić do sakramentu Eucharystii w I Komunii Św. na katechezę parafialną.
  6. W czwartek obchodzimy uroczystość związaną z patronem województwa Kujawsko – Pomorskiego Św. Jana Pawła II.
  7. W kancelarii Parafialnej można nabyć prasę katolicką Niedziela w cenie 6 zł. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej.
  8. Przeżywamy miesiąc październik poświęcony M.B. Różańcowej. W naszej świątyni różaniec dla dzieci i młodzieży we wtorek, środę i czwartek, a dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 16.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za pobożne odmawianie różańca w miesiącu październiku można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. W sobotę na godz. 11.00 zapraszam młodzież na egzamin do bierzmowania, a na godz. 15.00 kandydatów do bierzmowania od klasy VIII i wyżej.
  10. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
    – wtorek – Św. Jan Kanty, prb.;
    – czwartek – Św. Jan Paweł II, pp.
  12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.