Ogłoszenia Parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą 08.11.2020

 1. Przeżywamy dzisiaj nasz Odpust ku czci M.B. Lembarskiej Nieustającej Pomocy. Po sumie odprawimy Nowennę do NMPNP, dlatego już w środę nowenny nie będzie, z racji także tej, że jest to 11 listopada. Dzisiejszy Odpust przeżywany jest skromniej niż w poprzednich latach. Nie poddajemy się i zawierzamy Matce Lembarskiej losy naszej parafii i Ojczyzny.
 2. Wielkie Bóg zapłać tym, co się zaangażowali w przygotowanie naszej świątyni i porządkowanie wokół niej na dzisiejszą Uroczystość Odpustową.
 3. Składam Bóg zapłać za wasze ofiary na dzisiejszą kolektę inwestycyjną.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta na WSD w Toruniu oraz zbiórka na kwiaty i dekoracje w naszej świątyni parafialnej. W tym dniu przeżywamy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 5. W środę przeżywamy Święto odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych bohaterach, którzy walczyli za naszą ojczyznę. Msze św. jak w niedzielę.
 6. W piątek na godz. 15.45 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 7. Pamiętajmy o naszych zmarłych, szczególnie w naszych modlitwach, czy odprawianych Mszach Św. Jest najpiękniejszy dar, jaki możemy im już dzisiaj ofiarować. Znicze, kwiaty nie dadzą im łaski zbawienia.
 8. Można odbierać kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Składamy je wypełnione w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Wypominki za zmarłych (jednorazowe) będziemy polecać w każdą środę M.B.N.P.
 9. Od soboty 07.11.2020 wg ustaleń rządowych obowiązuje nowy limit w Kościele. W Kościele parafialnym może być 31 osób, a w filialnym 37.
 10. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  – wtorek – Św. Leon Wielki dr. K-ła
  – środa – Św. Marcina  Tours, bpa
  – czwartek – Św. Jozafata, bpa i męczennika
  – piątek – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, I męcz. Polskich
 12. We wtorek na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzimy: o godz. 12.00 śp. Zbigniewa Jarzębskiego, a o godz. 14.00 śp. Reginę Kubińską. Zdrowaś Maryjo…
 13. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.