Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Chrystusa Króla 22.11.2020

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę remontowo – budowlaną.
 2. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za żywych i zmarłych.
 3. W przyszłą niedzielę Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny. Niech ten czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa, będzie czasem wzmożonej modlitwy oraz refleksji nad naszą wiarą i miłością do Boga i ludzi. W tym dniu modlić się będziemy za ludzi żyjących w krajach Afryki, szczególnie dzieci, które są wykorzystywane do pracy w kopalniach i na plantacjach. Dzień ten obchodzić będziemy pod hasłem: „Przywrócić nadzieję”. Wszelkie informacje wywieszone są w gablocie. Wesprzyjmy tę inicjatywę także naszą ofiarą złożoną do puszek na ten cel.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek o godz. 15.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam na nasze nabożeństwa.
 5. Urząd kancelarii parafialnej czynny jest od wtorku do czwartku przez pół godziny po Mszy Św. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na przyszły, a także i na obecny rok oraz składać wypominki roczne za naszych zmarłych. Można także odbierać opłatki na stół wigilijny, które zostały poświęcone na Mszy Św. o godz. 8.00. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Zwiastun Różańcowy, czasopisma misyjne, kalendarze misyjne i rolników oraz albumy i wiele innych ciekawych pozycji książkowych. Do nabycia są także świece wigilijne, które postawimy na naszych stołach wigilijnych (małe i duże). Dochód ze świec przeznaczony jest na cele związane z działalnością Caritas.
 6. Z powodu ograniczeń ilości wiernych w Kościołach proszę Was, abyście pomogli w nabyciu sąsiadom, osobom starszym, chorym opłatków oraz świec wigilijnych. Niech te obostrzenia nie zwolnią Nas od czynienia dobra. Wspomagajmy się nawzajem. Niech Miłość do Boga i ludzi wyda dobre owoce naszego codziennego życia.
 7. Niebawem powróci do nas odnowiona figura Matki Bożej Lembarskiej i przejdziemy do kolejnego etapu renowacji naszego ołtarza. Otrzymaliśmy dofinansowanie z UMiG Jabłonowo Pomorskie. Ale musimy pamiętać, że to pokrywa jedynie część kosztów renowacji Figury. PROSZĘ, aby każdy wierny, któremu na sercu leży dobro naszej świątyni wsparł finansowo prace konserwatorskie wpłacając ofiary w kancelarii parafialnej, lub na konto naszej parafii:  Parafia Rzym. – Kat. P.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie. Konto BS Brodnica: 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001 z dopiskiem ofiara na kult religijny.
 8.  „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 9. W tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – Św. Andrzej Dung-Lac i tow., męcz,;
 10. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.