Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu 29.11.2020

www.parafia-lembarg.pl

1. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, nowym okresem, którym jest Adwent. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Pragniemy go przeżyć tak, aby Jezus Zbawiciel narodził się w naszych sercach. W tym czasie towarzyszy nam Maryja. Roraty we wtorek, środę i czwartek o godz. 16.00. Zapraszam dzieci na roraty i proszę, aby przynosiły lampiony i serduszka z imionami i nazwiskami. Co roraty będą rozdawane także specjalne naklejki na obrazek, które będą zdobić nasze stoły podczas świąt i wizyty duszpasterskiej. Poza tym, jest przewidziana pewna niespodzianka…
  2. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i przygotowanie dekoracji na rozpoczynający się Adwent.
  3. Dzisiaj obchodzimy Dzień solidarności z Afryką Środkową pod hasłem: „Przywrócić nadzieję”. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na pomoc biednym i potrzebującym, szczególnie dzieciom w Afryce Środkowej.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Polecam ją Waszej ofiarności. W tym dniu przypada dzień modlitw i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Wesprzyjmy naszymi ofiarami Kościół na wschodzie.
  5. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w naszej świątyni parafialnej.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W piątek o godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po nim spowiedź. Pragnę, by uczestniczyły w spowiedzi szczególnie dzieci po I Komunii Św. oraz młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Należy też uczestniczyć w tym dniu we Mszy Św. Chorych odwiedzać będę od godz. 9.00. Można zgłaszać w kancelarii parafialnej osoby, które mają pragnienie przystąpić do spowiedzi i Komunii Św.
  7. 8 grudnia na Mszy Św. o godz. 16.00 będzie poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. (III Klasy).
  8.  PROSZĘ, aby każdy wierny, któremu na sercu leży dobro naszej świątyni wsparł finansowo prace konserwatorskie wpłacając ofiary w kancelarii parafialnej, lub na konto naszej parafii:  Parafia Rzym. – Kat. P.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie. Konto BS Brodnica: 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001 z dopiskiem ofiara na kult religijny
  9. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na przyszły rok. Można także nabywać świece adwentowe Caritas, do czego serdecznie zachęcam oraz kalendarze Misyjne i rolników na Nowy Rok 2021. Można także odbierać opłatki na stół wigilijny. Z powodu ograniczeń ilości wiernych w Kościołach proszę Was, abyście pomogli w nabyciu sąsiadom, osobom starszym, chorym opłatków oraz świec wigilijnych. Niech te obostrzenia nie zwalniają Nas od czynienia dobra. Wspomagajmy się nawzajem. Niech Miłość do Boga i ludzi wyda dobre owoce naszego codziennego życia.
  10. Można przedłużać już prenumeratę prasy katolickiej na przyszły rok. W tym tygodniu można także składać jeszcze wypominki roczne. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela. W numerze tym zawiera się płyta z rekolekcjami adwentowymi. Zachęcam do wsłuchania się w Słowo Boże.
  11.  „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
    – poniedziałek – Św. Andrzej Ap. – święto
    – czwartek – Św. Jan Damasceński, dr Kła.
    – piątek – Św. Barbara, dz. Męcz.
    – niedziela  – Św. Mikołaj, Bp.