Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu 06.12.2020
www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na spłatę naszych inwestycji oraz do puszek na Dzieło Pomocy Rodakom na Wschodzie.
 2. Bóg zapłać, tym którzy dbają bezinteresownie o naszą świątynię parafialną.
 3. W tym czasie Adwentu towarzyszy nam Maryja. Roraty dla wszystkich we wtorek, środę i czwartek. Zapraszam dzieci na roraty i proszę, aby przynosiły lampiony i serduszka z imionami i nazwiskami. Co roraty będą rozdawane także specjalne naklejki na obrazek, które będą zdobić nasze stoły podczas świąt. Poza tym, jest przewidziana pewna niespodzianka…
 4. We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 10.00 i o godz. 16.00. Zapraszam na Mszę Św. na godz. 16.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Poświęcimy w tym dniu medaliki, które założą dzieciom rodzice.
 5. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek o godz. 15.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Można  odbierać w kancelarii parafialnej poświęcony opłatek na stół wigilijny, rezerwować intencje Mszy Św. na przyszły rok oraz nabywać świece adwentowe i kalendarze na Nowy Rok.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka na kwiaty oraz dekoracje na święta Bożego Narodzenia do naszej świątyni i plebanii.
 8. Można przedłużać już prenumeratę prasy katolickiej na przyszły.
 9. Kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do czwartku przez pół godziny po każdej Mszy Św.
 10. PROSZĘ, aby każdy wierny, któremu na sercu leży dobro naszej świątyni wsparł finansowo prace konserwatorskie wpłacając ofiary w kancelarii parafialnej, lub na konto naszej parafii:  Parafia Rzym. – Kat. P.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie. Konto BS Brodnica: 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001 z dopiskiem ofiara na kult religijny. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary, które wpłynęły na ten cel.
 11. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 12. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 13. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu M.B.N.P.
 14. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Św. Ambroży, bp, dr Kościoła
  – wtorek – Uroczystość Niepokalane Poczęcie NMP