Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Adwentu 20.12.2020

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę do puszek na kwiaty i dekoracje świąteczne do naszej świątyni parafialnej i do plebani. Dzięki Waszej ofiarności możemy cieszyć się tym pięknem.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszek na FOŻ.
 3. We wtorek serdecznie proszę na godz. 10.00 panie do pomocy w sprzątaniu kościoła a panów do przygotowania żłóbka i stawiania choinek. Cieszę się Waszą radością, kiedy dumnie mówicie: „Pięknie jest w naszym Kościele i wokół Niego”, ale jeszcze bardziej cieszę się, kiedy tworzone piękno jest z waszym udziałem. Dlatego proszę Was, nie mówcie Panu Jezusowi: „tamci zrobią”, tylko „JA to zrobię”. Bóg zapłać tegorocznym darczyńcom choinek do naszego Kościoła Parafialnego.
 4. We wtorek od godziny 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
 5. Spowiedź przedświąteczna we wtorek i środę od godz. 15.00.
 6. W środę 15 min. przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu nastąpi zakończenie rorat z udziałem dzieci. Roraty we wtorek i środę.
 7. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypominam, że Msza Św. wigilijna o godz. 22.00 w Konojadach, a pasterka o godz. 24.00 w Lembargu.
 8. W Uroczystość Bożego Narodzenia ze względu na sytuację epidemiczną wyjątkowo Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 w Konojadach. W sobotę drugi dzień Świąt. Msze Św. jak w każdą niedzielę.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Rodziny. W tym dniu będziemy modlić się za małżeństwa i rodziny. Kolekta tej niedzieli to kolekta remontowo – budowlana.
 10. Ofiary ze żłóbka przekazane będą na misje. Bóg zapłać za wasze ofiary.
 11. Kto jeszcze nie nabył opłatka może odebrać w kancelarii parafialnej a w Konojadach w zakrystii. Można także nabyć świece Caritas, które postawimy w miejscu, o którym mówimy dla niespodziewanego gościa.
 12. Dzięki Waszym ofiarom oraz dotacjom udało się zakończyć konserwację figury Naszej Matuchny, którą uroczyście odsłonimy w pasterkę. Dalsze prace konserwatorskie będą uzależnione od Waszej ofiarności i dofinansowań o które będę zabiegał. PROSZĘ, aby każdy wierny, któremu na sercu leży dobro naszej świątyni wsparł finansowo te prace wpłacając ofiary w kancelarii parafialnej, podczas kolęd lub na konto naszej parafii:  Parafia Rzym. – Kat. P.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie. Konto BS Brodnica: 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001 z dopiskiem ofiara na kult religijny.
 13. W porozumieniu z przedstawicielami Rady Parafialnej wizyty duszpasterskie odbędą się według ustalonego porządku tras kolędowych. Proszę jednak rodziny, które z różnych względów mają obawy i nie mogą przyjąć kolędy o zgłoszenie odwołania i przyjęcia w innym bezpiecznym terminie w biurze parafialnym bądź u kierowcy na danej trasie. Najważniejsze jest nasze zdrowie dlatego podczas wizyty zachowujemy wszelkie środki bezpieczeństwa i wszystkie zalecenia sanitarne. Plan kolęd, które rozpoczną się 2 stycznia podam w przyszłą niedzielę. Nie będę kolędował w niedzielę i święta. Wyjątkowo proszę o nieorganizowanie posiłków.
 14. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 15. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 16. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę owocnego przygotowania serc i sumień na przyjęcia przychodzącego Pana Jezusa.