Kochana Rodzino Parafialna!

Z wielkim niepokojem zasiedliśmy do stołu wigilijnego. Składając życzenia zadajemy sobie pytanie: Co dalej będzie? Jak to będzie?
W zadumie i ciszy bez dźwięku telewizora uświadamiamy sobie, że mamy rozważać tajemnicę Wcielenie Syna Bożego, na chwilę wyciszyć nasze niepokoje.
We wspólnym śpiewie kolęd dziękujemy Bogu, że stał się jednym z Nas, abyśmy jak to powiedział św. Grzegorz z Nazjanzu: „człowiek mógł stać się Bogiem”. Na drugi plan odchodzą smutki i zmartwienia.

Życzę wam przede wszystkim: Wiary, że Bóg przychodzi, aby nas zbawić i umocnić nas w tej trudnej drodze do Nieba; Miłości, abyśmy mogli pokochać tych, którzy są nam nieprzychylni i atakują nas ze względu na wiarę; Nadziei, że Boża Dziecina może pokonać to, co się wydaje nie do pokonania. Może pokonać w nas strach, który został w Nas zaszczepiony.
Życzę zdrowia, rodzinnych przeżyć w te święta oraz opieki Matki Bożej Pani Lembarskiej. Niech Boża Dziecina ze żłóbka Betlejemskiego Wam, Waszym rodzinom i znajomym błogosławi. Szczęść Boże.

Z pamięcią w modlitwie – Ks. proboszcz Waldemar Milewski