Ogłoszenia Parafialne II Niedziela po Bożym Narodzeniu 03.01.2021

 1. W środę Objawienie Pańskie – Trzech Króli. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Przed Mszą Świętą o godz. 10.00 odprawimy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu po każdej Mszy Św. poświęcona będzie woda, kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych drzwi napiszemy C + M + B + 2021. Kolektą w tym dniu wesprzemy misje.
 2. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która rozpoczyna okres zwykły w Liturgii Kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna, przeznaczona na spłatę naszych zeszłorocznych zadłużeń.
 3. Moi kochani przypominam, że ofiary ze żłóbka przekazane będą na misje. Bóg zapłać za wasze ofiary.
 4. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na nowy rok. Można także to uczynić podczas wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą.
 5. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela. Można przedłużać prenumeratę prasy katolickiej na przyszły rok.
 6. Moi kochani. Z racji, tego, że od 02 stycznia rozpoczęły się wizyty duszpasterskie w innej formie niż zawsze, msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 13.30, a w sobotę o godz. 9.00 na które zapraszam parafian z danej trasy kolędowej, którzy z różnych przyczyn w tym dniu nie przyjmą księdza z wizytą duszpasterską (należy zgłosić w kancelarii parafialnej lub u kierowcy, który będzie woził księdza na danej trasie kolędowej). Na Mszy Św. zostanie pobłogosławiona rodzina i woda, którą pokropimy nasze domy. Wyłożona jest także modlitwa Błogosławieństwa domu, którą należy odmówić po powrocie z Kościoła w obecności całej rodziny. Modlitwa kolędowa jest tzw. prostym egzorcyzmem, który ma nas chronić przed niszczycielską działalnością Złego Ducha.
 7. Po Mszy Św. Kolędowej rozpocznę kolędowanie do pozostałych rodzin zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Parafię, a w nadchodzącym roku 2021 chcemy kontynuować renowację Ołtarza Głównego może być wyrażona przez złożenie ofiar podczas Mszy Św. kolędowej albo kolędy. Ofiary można także złożyć wpłacając na konto podane na parafialnej stronie internetowej i w kancelarii. Przypominam, że w tym roku wyjątkowo posiłków nie będzie.
 8. W tym tygodniu wspominamy:
  – środa – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli
 9. Plan kolęd (rozpoczynam w tygodniu od godz. 13.30, a w sobotę od godz. 9.00 Mszą Św. Kolędową):

  04.01. (poniedziałek) – Bukowiec pod Książki
  05.01. (wtorek) – Bukowiec centrum
  06.01. (środa) – nie ma kolędy
  07.01. (czwartek) – Bukowiec prawa strona

  Na godz. 13.30 proszę o transport, a w sobotę o godz. 09.30.

  08.01. (piątek) – Konojady pod Górale i Kamień
  09.01. (sobota) – Konojady centrum (całość)
  11.01. (poniedziałek) – Konojady dworzec
  12.01. (wtorek) – Konojady pod Prezydium
  13.01 (środa) – Konojady pod las
  14.01. (czwartek) – Konojady pod Tomki i Tomki

  Do Konojad proszę o transport na godz. 13.10, a w sobotę godz. 08.30 ponieważ Msze Św. Kolędowe będą odprawiane w Kościele w Konojadach.