Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego 10.01.2021

1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego rozpoczyna okres zwykły w roku liturgicznym, który trwa do środy popielcowej (17 luty). W naszej tradycji żłóbek, choinki i śpiewanie kolęd trwa do Ofiarowania Pańskiego (2 luty).
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę inwestycyjną.
  3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje do Kościoła parafialnego.
  4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą  (godz. 10:45) odprawimy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Przypominam, że ofiary ze żłóbka przeznaczone są na misje. Bóg zapłać za wasze ofiary.
  6. W kancelarii parafialnej oraz podczas wizyty duszpasterskiej można rezerwować intencje Mszy Św. na obecny rok. Można przedłużać prenumeratę prasy katolickiej na ten rok. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej.
  7. Z racji, tego, że od 02 stycznia rozpoczęły się wizyty duszpasterskie w innej formie niż zawsze, msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 13.30, a w sobotę o godz. 9.00 na które zapraszam wszystkich parafian z danej trasy kolędowej, a szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn w tym dniu nie przyjmą księdza z wizytą duszpasterską. Na Mszy Św. zostanie pobłogosławiona rodzina i woda, którą pokropimy nasze domy. Wyłożona jest także modlitwa Błogosławieństwa domu, którą należy odmówić po powrocie z Kościoła w obecności całej rodziny. Modlitwa kolędowa jest tzw. prostym egzorcyzmem, który ma nas chronić przed niszczycielską działalnością Złego Ducha.
  8. Bóg zapłać za poświęcony czas na kolędach, za rozmowę, obecność oraz za dodatkowe ofiary jakie składacie na naszą ogromną inwestycję: renowację ołtarza. Z tradycyjnych ofiar kolędowych, które składacie podczas Mszy Św. kolędowej i podczas kolęd przymierzam się do remontu wnętrza kostnicy oraz dalszego remontu domu parafialnego. Po Mszy Św. kolędowej rozpocznę kolędowanie do pozostałych rodzin, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Parafię, a w nadchodzącym roku 2021 chcemy kontynuować renowację Ołtarza Głównego może być wyrażona przez złożenie dodatkowych ofiar podczas Mszy Św. kolędowej albo kolędy. Ofiary można także złożyć wpłacając na konto: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001. Konto podane jest także na parafialnej stronie internetowej. Przypominam, że w tym roku wyjątkowo posiłków nie ma.
  9. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  10. Plan kolęd (rozpoczynam w tygodniu od godz. 13.30, a w sobotę od godz. 9.00 Mszą Św.):
    11.01. (poniedziałek) – Konojady dworzec
    12.01. (wtorek) – Konojady pod Prezydium
    13.01 (środa) – Konojady pod las
    14.01. (czwartek) – Konojady pod Tomki i Tomki
    Do Konojad proszę o transport na godz. 13.10 ponieważ Msze Św. są odprawiane w Kościele w Konojadach.

15.01. (piątek) – Mileszewy pod Brodnicę (bloki 3, 4) – godz. 14.00
    16.01. (sobota) – Mileszewy centrum – godz. 9.00
    18.01. (poniedziałek) – Mileszewy pod suszarnię – godz. 14.00
    19.01. (wtorek) – Mileszewy prawa strona – godz. 14.00
    Na godz. 13.50 proszę o transport, a w sobotę o godz. 09.30.