Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Słowa Bożego 24.01.2021

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego, która zaprasza nas do codziennej lektury i medytacji Pisma Św. Pamiętajmy, że nieznajomość Pisma Św. jest nieznajomością Boga (św. Hieronim). Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę rem. – bud. oraz do puszek na pomoc poszkodowanej przez trzęsienie ziemi Chorwacji.
 2. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W przyszły wtorek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Zapraszam na godz.16.00 dzieci pierwszokomunijne na poświęcenie  świec.
 4. Przypominam, że ofiary ze żłóbka przekazane będą na misje. Bóg zapłać za wasze ofiary.
 5. Z racji, tego, że trwają wizyty duszpasterskie, msze św. w tygodniu wyjątkowo w poniedziałek o godz. 14.00, a we wtorek o godz. 9.30 z powodu pogrzebów.
 6. Można przedłużać prenumeratę prasy katolickiej na przyszły rok. Można odebrać także Zwiastun Różańcowy.
 7. Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Parafię, a w roku 2021 chcemy kontynuować renowację Ołtarza Głównego oraz wyremontować wnętrze kostnicy oraz dalsze prace remontowe w plebanii, może być wyrażona przez złożenie dodatkowych ofiar podczas Mszy Św. kolędowej albo kolędy. Ofiary można także złożyć wpłacając na konto: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001. Bóg zapłać za poświęcony czas zarówno na Mszy Św. kolędowej jak i kolędach, za rozmowę, obecność oraz za dodatkowe ofiary jakie składacie na nasze inwestycje.
 8. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 9. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy ś.p. Zbigniew Serwatka i ś.p. Andrzej Piórkowski. W poniedziałek o godz. 11.30 odbędzie się pogrzeb ś.p. Mieczysław Bujko, a we wtorek o godz. 14.00 ś.p. Henryk Kwaśniewski. ZDROWAŚ MARYJO…
 10. Plan kolęd:
  25.01 (poniedziałek) – Lembarg pod Jaguszewice (Gliny) – godz. 14.30
  26.01 (wtorek) – Lembarg pod Bukowiec – godz. 10.00
  W poniedziałek proszę o transport na godz. 14.30, a we wtorek na godz.10.00.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek –  Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła
  Wtorek – Św. Bp. Tymoteusza i Tytusa
  Czwartek – Św. Tomasz z Akwinu, dr Kościoła