Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Zwykłą 31.01.2021

 1. We wtorek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. o godz. 10.00 i  16.00 w Kościele parafialnym. Po każdej Mszy Św. poświęcenie naszych gromnic, które mają nas chronić od gromu i ataku złego ducha. Na godz.16.00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne na poświęcenie  świec. W tym dniu przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie.
 2. We wtorek po  Mszy Św. zapraszam wszystkich do pomocy przy rozbieraniu żłóbka i choinek.
 3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu wspominamy św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Po Mszy Św. Błogosławieństwo świec i wiernych zwane „Błażejowym”.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W związku z tym, w piątek odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem oraz namaszczeniem chorych od godz. 9.00. Spowiedź I piątkowa od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 5. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 6. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy ś.p. Mieczysława Bujko oraz ś.p. Henryka Kwaśniewskiego. We wtorek o godz. 14.00 odprowadzimy na miejsce wiecznego odpoczynku ś.p. Czesława Kowalskiego.  Różaniec za zmarłego ś.p. Czesława Tarkę od niedzieli do wtorku w Kościele w Konojadach o godz. 16.00. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 7. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – Ofiarowanie Pańskie
  Środa – Św. Błażej, bp, męcz.
  Piątek – Św. Agata, dz., męcz.
  Sobota – Św. Paweł Mika i Tow., męcz.
 8. Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Parafię, może być wyrażana przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001. Konto podane jest także na parafialnej stronie internetowej. Bóg zapłać za poświęcony czas, zarówno na Mszy Św. kolędowej jak i kolędach, za rozmowę, obecność oraz za dodatkowe ofiary jakie złożyliście na nasze inwestycje mimo różnych obostrzeń i trudności związanych z obecnie przeżywanym czasem pandemii.
 9. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i zdrowego kolejnego tygodnia.