Ogłoszenia Parafialne na VI Niedzielę Zwykłą 14.02.2020

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę inwestycyjną.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego w Kościele Parafialnym. Polecam ją Waszej ofiarności i składam serdeczne Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu rozpoczynamy Święty czas czterdziestodniowego Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w Środę Popielcową. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 16.00 w Lembargu i o godz. 11.00 w Konojadach. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, który zobowiązuje nas do pokuty, modlitwy i jałmużny. Kolekta ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne wynagradzające łamanie postu piątkowego. Rozpoczynają się także nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nowenna do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy o godz. 15.45 na którą serdecznie zapraszam.
 5. Od Środy Popielcowej w Kancelarii Parafialnej można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej oraz rozpoczyna się czas Komunii Wielkanocnej, która trwa do Niedzieli Trójcy Świętej.
 6. W dniach 17 – 20 luty przeżywamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 7. Przy ołtarzu zostanie postawiona skarbonka, do której będzie można składać jałmużnę postną.
 8. Droga Krzyżowa w Lembargu w każdy piątek o godz.16.00. O godz. 15.45 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na Drogę Krzyżową zapraszam młodzież przygotowująca się do bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. klas II i III.
 9. Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 7.30. Zapraszam i zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwie.
 10. Wystawienie Najświętszego Sakramentu dzisiaj po Mszy o godz.8.00 do godz.9.45, a we wtorek od godz. 15.00 do Mszy Św. o godz.16.00.
 11. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 12. Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Parafię, może być wyrażana przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001. Konto podane jest także na parafialnej stronie internetowej.
 13. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego tygodnia.