Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 21.02.2021

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty i nawrócenia. Przeżywamy go w trudnym dla nas czasie. Proszę Was moi Kochani, aby nie zaniedbać w tym czasie szczególnie powrotu do życia sakramentami. Postarajmy się skorzystać już w najbliższych dniach ze spowiedzi, aby czystym sercem przylgnąć do Chrystusa i rozważać w tym czasie zbawczą Mękę Pańską.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszek na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego w Kościele Parafialnym.
 3. W kancelarii parafialnej można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Niedzieli Trójcy Św.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli to kolekta remontowo – budowlana. Polecam ją Waszej ofiarności.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek „Ad Gentes” na pomoc misjonarzom. Pamiętajmy szczególnie w naszej parafii, która dała Kościołowi Kapłana Misjonarza – Ks. Mirka, o tych co na krańcach świata głoszą Ewangelię.
 7. Przy ołtarzu oraz na bocznej ścianie w Kościele są skarbonki, do których można składać jałmużnę postną.
 8. Droga Krzyżowa w Lembargu w każdy piątek o godz.16.00. O godz. 15.45 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na Drogę Krzyżową zapraszam młodzież przygotowująca się do bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.
 9. Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 7.30. Zapraszam i zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie.
 10. Przypominam, że za udział w Nabożeństwach Wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
 11. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 12. Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Parafię, może być wyrażana przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001. Kontopodane jest także na parafialnej stronie internetowej.
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Irenę Radzanowską. Zdrowaś Maryjo…
 14. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 15. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Święto Katedry św. Piotra Ap.
  – wtorek – Bł. Stefan Wincenty Frelichowski
  – środa – św. Polikarp, bp, męcz.
 16. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego tygodnia.