Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 28.02.2021

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę remontowo – budowlaną, a  także za ofiary do puszek na dzieła misyjne „Ad Gentes” na pomoc misjonarzom. Pamiętajmy, szczególnie w naszej parafii, która dała Kościołowi Kapłana Misjonarza – Ks. Mirka, o tych co na krańcach świata głoszą Ewangelię.
 2. W przyszłą niedzielę kolekta na WSD w Toruniu.
 3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek będę odwiedzał chorych od godz. 9.00. Spowiedź I piątkowa od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie Droga Krzyżowa o godz.16.00 z Mszą Św. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. Od tego miesiąca pragnę wprowadzić w sobotę o godz. 15.00 Nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, tzw. nabożeństwo I sobotnie, na które serdecznie zapraszam.
 6. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 7.30. Zapraszam i zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za uczestnictwo można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 8. Przed ołtarzem znajduje się skrzynka, do której można składać ofiarę: JAŁMUŻNA POSTNA, o której mówi i zachęca sam papież Franciszek. „Nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących. Niech nasza ofiara nie będzie tylko spontaniczna na jeden raz, aby się pokazać we wsi czy w mediach… A tak najczęściej jest! Ale ofiara na pokaz, to nie jest uczynek miłosierdzia, a reklama samego siebie, jeżeli tak postępujemy…”
 9. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej. Można odebrać Zwiastun Różańcowy.
 10. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 11. Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Parafię, może być wyrażana przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001. Kontopodane jest także na parafialnej stronie internetowej.
 12. W tym tygodniu wspominamy:
  – czwartek – święto Św. Kazimierz Królewicz
 13. Chciałbym serdecznie podziękować i powiedzieć: Wielkie Bóg Zapłać rodzinie p. Szablewskich z Bukowca – fundatorom paschału, który zapłonie w naszej świątyni parafialnej w Wigilię Paschalną. Dziękuję także wszystkim, którzy wspierają i przyczyniają się do utrzymania naszej parafii w tym trudnym czasie. Przed nami wiele wyzwań i to właśnie dzięki Waszej ofiarności możemy powoli realizować kolejne zadania. Bóg zapłać.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy ś.p. Mariannę Tarka. Zdrowaś Maryjo…
 15. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i kolejnego tygodnia Wielkiego Postu.