Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 07.03.2021

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę przeznaczoną na WSD w Toruniu. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Polecam ją waszej ofiarności.
 2. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W piątek Droga Krzyżowa o godz.16.00 z Mszą Św. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 7.30. Zapraszam i zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za uczestnictwo można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Przed ołtarzem znajduje się skrzynka JAŁMUŻNA POSTNA, do której można składać ofiary na rzecz ubogich. O takiej ofierze mówi i zachęca sam papież Franciszek. „Nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących. Niech nasza ofiara nie będzie tylko spontaniczna na jeden raz, aby się pokazać we wsi czy w mediach… A tak najczęściej jest! Ale ofiara na pokaz, to nie jest uczynek miłosierdzia, a reklama samego siebie, jeżeli tak postępujemy…”
 5. W kancelarii parafialnej można odbierać kartki do spowiedzi św. wielkanocnej oraz zakupić świece wielkanocne – paschaliki. Nie bądźmy obojętni, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, na los najbardziej potrzebujących. Nie mówmy, że pomagamy, pokażmy to wszystkim przez drobny gest zakupienia świecy Caritas.
 6. W tym tygodniu, w związku z awarią prądu, okazało się, że musieliśmy naprawić i wymienić całą instalację elektryczną ołtarza głównego: oświetlenie i nowe przewody elektryczne.
 7. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej.
 8. Moi kochani na stronie parafialnej pojawiła się zakładka fotorelacje, w której można obejrzeć etapy renowacji naszych figur, które mogliśmy wyremontować. Z czasem pojawią się zdjęcia z naszych przeżytych uroczystości. Zachęcam do śledzenia i oglądania zdjęć.
 9. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 10. Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Parafię, może być wyrażana przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001. Konto podane jest także na parafialnej stronie internetowej.
 11. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i kolejnego tygodnia Wielkiego Postu.