Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu 14.03.2021

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje w Kościele Parafialnym. Polecam ją waszej ofiarności.
 2. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W piątek Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców. Zachęcam szczególnie w roku św. Józefa do uczestnictwa we Mszy Św. Droga Krzyżowa o godz.16.00 z Mszą Św. Kolekta z Drogi Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy..
 4. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 7.30. Zapraszam i zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za uczestnictwo można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
 5. Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych kapłanów jest na razie niemożliwa.. Zapraszam parafian przed każdą Mszą Św. w tygodniu do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.
 6. Przypominam, że w sobotę Msza Św. o godz. 16.00 jest odprawiana z formularza niedzielnego. Zachęcam, aby każdy, w tym trudnym czasie obostrzeń, mógł uczestniczyć w niedzielnej Mszy Św.
 7. Przed ołtarzem znajduje się skrzynka JAŁMUŻNA POSTNA, do której można składać ofiary na rzecz ubogich.
 8. W kancelarii parafialnej można odbierać kartki do spowiedzi św. wielkanocnej oraz zakupić świece wielkanocne – paschaliki. Nie bądźmy obojętni, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, na los najbardziej potrzebujących. Nie mówmy, że pomagamy, pokażmy to wszystkim przez drobny gest zakupienia świecy Caritas.
 9. Rozpoczęły się remonty w domu parafialnym. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary oraz za zrozumienie i wsparcie.
 10. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej.
 11. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 12. Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Parafię, może być wyrażana przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001. Konto podane jest także na parafialnej stronie internetowej.
 13. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i kolejnego tygodnia Wielkiego Postu.