Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 21.03.2021

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszek na kwiaty i dekoracje w Kościele Parafialnym. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana. Polecam ją waszej ofiarności.
 2. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to dzień Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji. W tym dniu przeżywamy kolejną rocznicę powstania Diecezji Toruńskiej. Msze Św. o godz. 9.00 i 16.00 w Lembargu i o godz. 11.00 w Konojadach.
 4. W sobotę na godz. 15.00 zapraszam ministrantów na zbiórkę. Obecność obowiązkowa.
 5. W przyszłą Niedzielę przypada Niedziela Palmowa. W niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień. Gorzkie Żale o godz. 7.30. Zapraszam i zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za uczestnictwo można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych kapłanów, na dzień dzisiejszy jest niemożliwa. Dlatego codziennie przed każdą Mszą Św. można skorzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania.
 7. Przypominam, że w sobotę Msza Św. o godz. 16.00 jest odprawiana z formularza niedzielnego. Zachęcam, aby każdy, w tym trudnym czasie obostrzeń, uczestniczył w niedzielnej Mszy Św.
 8. Przed ołtarzem znajduje się skrzynka JAŁMUŻNA POSTNA, do której można składać ofiary na rzecz ubogich.
 9. W kancelarii parafialnej można odbierać kartki do spowiedzi św. wielkanocnej oraz zakupić świece wielkanocne – paschaliki.
 10. Rozpoczęły się remonty w domu parafialnym. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary oraz za zrozumienie i wsparcie.
 11. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej. Można także odbierać Zwiastun Różańcowy.
 12. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
 13. Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Parafię, może być wyrażana przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001. Kontopodane jest także na parafialnej stronie internetowej.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy ś.p. Irenę Borkowską. Zdrowaś Maryjo…
 15. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i kolejnego tygodnia Wielkiego Postu.