Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową 28.03.2021

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę remontowo – budowlana.
 2. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Nabożeństwa tego Świętego Czasu odbywać się będą:

  Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Lembarg Wieczerza Pańska; przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Jest to dzień ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. 

  Wielki Piątek – Nabożeństwo Krzyżagodz. 18.00 – Lembarg (adoracja Krzyża do godz. 22.00). Ofiary z tego dnia przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Polecam ją Waszej ofiarności. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 20.00 Gorzkie Żale, które poprowadzą Matki Różańcowe. W piątek odwiedzę także chorych z naszej parafii od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chętnych do Komunii Św. Wielkanocnej w kancelarii parafialnej.

  Wielka Sobota –
  Wigilia Paschalna z poświęceniem ognia i wody oraz odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Św. o godz.18.00. Proszę o przyniesienie ze sobą gromnic. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 w Lembargu. Święcenie pokarmów o godz. 10.00 w Konojadach i o godz. 10.30 w Lembargu. W związku z obostrzeniami poświęcenie pokarmów będzie również na terenie przykościelnym. Proszę niech każdy z nas znajdzie czas na adorację Pana Jezusa. Po Liturgii Światła adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00. Jest to też I sobota. Aby kontynuować 5 pierwszych sobót miesiąca, należy przystąpić do Komunii Św. i we własnym zakresie pomodlić się do Matki Bożej.

  Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja godz. 7.00, pozostałe Msze Św. o godz. 10.00 i 11.30 w Konojadach.

  Uczestnictwo w Triduum Paschalnym oraz w święta, możliwa będzie także na zewnątrz Kościoła poprzez zainstalowane głośniki. Proszę o zachowanie dystansu.

 4. W czwartek, piątek i w sobotę zapraszam ministrantów całej parafii (także seniorów) na zbiórkę na godz. 17.00.
 5. Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych kapłanów w tym roku się nie odbędzie. Dlatego środę zapraszam i zachęcam do skorzystania ze spowiedzi:
  – w Konojadach na godz. 14.00
  – w Lembargu na godz. 15.00
 6. Przed ołtarzem znajduje się skrzynka JAŁMUŻNA POSTNA, do której można składać ofiary na rzecz ubogich.
 7. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Można nabyć także świece (paschaliki) Caritas, które można zapalić na naszym wielkanocnym stole.
 8. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej.
 9. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”. Wg nowych obostrzeń w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 22 osoby, a w Kościele Filialnym 28 osób, nie wliczając w tym obsługi liturgicznej i kapłana. Bardzo proszę aby umożliwić uczestnictwo w nabożeństwach szczególnie rodzinom, które zamówiły intencje.
 10. Trwają remonty w domu parafialnym oraz, jak zauważyliście udało nam się rozpocząć kolejny etap remontu Ołtarza Głównego w Świątyni Parafialnej – renowacja Figury Św. Piotra. Troskę o dzieła prowadzone przez Parafię, możecie wyrażać przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001. Konto podane jest także na parafialnej stronie internetowej.
 11. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia.