Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania 04.04.2021

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy tak pięknie posprzątali Świątynię i wokół niej,  udekorowali nasz Kościół na przeżywanie Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać OSP z Bukowca i Konojad za pełniącą straż przy grobie w Wielki Piątek i Wielką Sobotę; Wam wszystkim za uczestnictwo w tych świętych dniach. Szczególne podziękowania składam Służbie Liturgicznej.
 2. Bóg zapłać za wasze ofiary złożone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
 3. Jutro drugi dzień Uroczystości Wielkanocnej. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy Św. na bieżący rok oraz można jeszcze odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego na godz. 9.30. Jest też dzień święta Caritas. Zbiórka do puszek na Caritas.
 7. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej.
 8. W związek małżeński pragną wstąpić:

  Krystian Kowalski, stan wolny, zam. parafia tutejsza
  Sylwia Urszula Słysz, stan wolny, zam. parafia tutejsza.

  Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach mogących zakłócić zawarcie lub trwanie związku małżeńskiego, powinien niezwłocznie zgłosić to do proboszcza parafii w kancelarii parafialnej.

 9. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”. Wg nowych obostrzeń w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 22 osoby, a w Kościele Filialnym 28 osób, nie wliczając w tym obsługi liturgicznej i kapłana. Bardzo proszę aby umożliwić uczestnictwo w nabożeństwach szczególnie rodzinom, które zamówiły intencje.
 10. Troskę o dzieła prowadzone przez Parafię, możecie wyrażać przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001.
 11. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli Zmartwychwstania i całego Tygodnia.