Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Dobrego Pasterza 25.04.2021

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Odpust w Kościele Filialnym ze względu na pandemię ma bardzo skromny charakter. W tym trudnym czasie potrzeba nam zrozumienia i miłości Dobrego Pasterza.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę remontowo – budowlaną. Dziękuję tym wszystkim, którzy dodatkowo wspierają naszą parafię materialnie i rzeczowo w czasie panujących obostrzeń.
 3. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Katecheza wyłącznie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. po Mszy Św.
 4. W piątek po Mszy Św. spotkanie z młodzieżą klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo pierwszo – sobotnie o godz. 16.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych (ze względu na obostrzenia zapraszam po jednej osobie z każdej rodziny).
 6. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiać będziemy po Mszy Św. o godz. 8.00.
 7. Przypominam, że Msza Św. w sobotę odprawiana jest z formularza niedzielnego.
 8. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”. Wg nowych obostrzeń w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 22 osoby, a w Kościele Filialnym 28 osób, nie wliczając w tym obsługi liturgicznej i kapłana. Bardzo proszę aby umożliwić uczestnictwo w nabożeństwach szczególnie rodzinom, które zamówiły intencje.
 9. Troskę o dzieła prowadzone przez Parafię, możecie wyrażać przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001.
 10. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Ryszarda Paprockiego. Zdrowaś Maryjo…
 12. W tym tygodniu wspominamy:
  – czwartek – św. Katarzyna Sieneńska, dr Kościoła, patronka Europy
 13. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli Dobrego Pasterza i całego Tygodnia.