Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 02.05.2021

 1. Bóg zapłać paniom: Kasi, Basi i Grażynce za posprzątanie świątyni i przygotowanie dekoracji w Kościele Parafialnym na przeżywanie naszych Uroczystości. Bóg zapłać za pielęgnację zieleni wokół Kościoła.
 2. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy dodatkowo wspierają naszą parafię materialnie i rzeczowo w czasie panujących obostrzeń. Dzięki tym ofiarom kontynuujemy prace remontowe w plebanii i Kościele.
 3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. jak w niedzielę. O godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji druhów i druhen OSP Bukowiec. Po Mszy Św. odnowimy uroczyście Milenijny Akt Oddania Polski.
 4. W poniedziałek, 3 maja br., na prośbę Stolicy Apostolskiej, Kościół powszechny na całym świecie, łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, aby modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.
 5. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek odwiedzać będę chorych od godz. 9.00. Na godz. 15.00 zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone ze spowiedzią pierwszo – piątkową. Msza Św. o godz. 16.00.
 7. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam na katechezę dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii z klas II, a na godz. 11.00 dzieci, które w tym roku przyjmą Jezusa do swoich serc w Komunii Św. Przypominam, że przygotowanie do przyjęcia sakramentu Eucharystii i Pokuty trwa w naszej parafii 2 lata. Dlatego dzieci, które nie zostały zgłoszone w tym roku z klas 2, nie przystąpią do Komunii Św. w przyszłym roku, ale dopiero za 2 lata.
 8. Msza Św. w sobotę odprawiana jest z formularza niedzielnego.
 9. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiać będziemy po Mszy Św. o godz. 8.00.
 10. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”. Wg nowych obostrzeń od 4 maja w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 31 osób, a w Kościele Filialnym 37 osób, nie wliczając w tym obsługi liturgicznej i kapłana. Bardzo proszę aby umożliwić uczestnictwo w nabożeństwach szczególnie rodzinom, które zamówiły intencje.
 11. Troskę o dzieła prowadzone przez Parafię, możecie wyrażać przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001.
 12. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej.
 13. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski
  – wtorek – św. Florian, męcz.
  – czwartek – Uroczystość św. Ap. Filipa i Jakuba Młodszego
  – sobota – Uroczystość św. Stanisława , bpa i męcz. Patrona Polski
 14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.