Ogłoszenia Parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 09.05..2021

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Wniebowstąpienie Pańskie. Kolekta przeznaczona będzie na dalsze nasze inwestycje. Polecam ją waszej ofiarności.
 2. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy dodatkowo wspierają naszą parafię materialnie i rzeczowo w czasie panujących obostrzeń. Dzięki tym ofiarom kontynuujemy prace remontowe w plebanii i Kościele.
 3. We wtorek i środę na Mszy Św. modlić się będziemy o błogosławieństwo pól oraz o urodzaje i za kraje głodujące. Proszę rolników, aby przynieśli na Mszę Św. woreczki z ziemią ze swoich pól, które zostaną poświęcone.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek 15 min. przed Mszą Św. zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam na katechezę dzieci, które w tym roku przyjmą Jezusa do swoich serc w Komunii Św.
 6. Przypominam, że Msza Św. w sobotę odprawiana jest z formularza niedzielnego.
 7. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiać będziemy po Mszy Św. o godz. 8.00.
 8. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”. Wg nowych ustaleń od 4 maja w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 31 osób, a w Kościele Filialnym 37 osób, nie wliczając w tym obsługi liturgicznej i kapłana. Bardzo proszę aby umożliwić uczestnictwo w nabożeństwach szczególnie rodzinom, które zamówiły intencje.
 9. Troskę o dzieła prowadzone przez Parafię, możecie wyrażać przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001.
 10. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – czwartek – wspomnienie NMP z Fatimy
  – piątek – święto Św. Macieja Ap.
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.