Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

1. Dzisiaj obchodzimy Zesłanie Ducha Św. Kończy się okres wielkanocny, a zaczyna zwykły.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje w Kościele Parafialnym. Bóg zapłać za waszą ofiarność.
  3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła.
  4. Od wtorku zapraszam dzieci na próby przed I Komunią Św. Pierwsza grupa na godz. 16.00 a druga na 17.30 (po Mszy Św.).
  5. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to zarazem Dzień Matki.
  6. W piątek 15 min. przed Mszą Św. zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam w piątek rodziców dzieci komunijnych do sprzątania Kościoła i wokół Niego.
  7. W sobotę o godz. 10.00 spowiedź dzieci i rodziców przed I Komunią Św. Przypominam, że Msza Św. w sobotę odprawiana jest z formularza niedzielnego.
  8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Św. i I Komunii Św.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli to kolekta remontowo – budowlana. Polecam ją waszej ofiarności. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.
  10. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiamy po Mszy Św. o godz. 8.00.
  11. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
  12. Troskę o dzieła prowadzone przez Parafię, możecie wyrażać przez składanie ofiar w kancelarii parafialnej, lub wpłacając na konto parafialne: Parafia Rzym. – Kat. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Lembarg 18, 87-330 Jabłonowo Pomorskie, Nr Konta: BS Brodnica 33 9484 1150 2203 0402 3609 0001.
  13. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która wyłożona jest na ołtarzu MBNP oraz w kancelarii parafialnej.
  14. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś. p. Edwardę Warachowską. Zdrowaś Maryjo… .
    – poniedziałek – NMP Matki Kościoła, święto
    – środę – Św. Filip Nereusz, prb.
    – czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto
    – sobota – św. Urszula Ledóchowska, dz.
  16. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.