Ogłoszenia Parafialne 30.05.2021 – Uroczystość Trójcy Świętej

 1. Przeżywamy dziś niedzielę Trójcy Świętej oraz Uroczystość I Komunii Świętej. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnej. Tzw. „Biały tydzień” dla dzieci pierwszokomunijnych codziennie od poniedziałku do zakończenia oktawy Bożego Ciała.
 2. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie i udekorowanie Kościoła na dzisiejszy uroczysty dzień.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę remontowo – budowlaną przeznaczoną na dalsze remonty prowadzone przez parafię.
 4. W poniedziałek święto Nawiedzenia NMP.
 5. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Trasa procesji: I ołtarz: przy rodzinie państwa Wrońskich, który przygotowują Konojady, Tomki; II ołtarz: przy figurze Jezusa – przygotowują Mileszewy; III ołtarz: naprzeciw rodziny państwa Pieroń na parkingu – przygotowuje Bukowiec; IV ołtarz: przy Grocie Matki Bożej na Ogrodzie Parafialnym – przygotowuje Lembarg. Dekorowanie ołtarzy powierzam wszystkim wiernym, którzy pragną uczcić Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i proszą o Jego Błogosławieństwo. Proszę o pomoc naszych druhów Strażaków z parafii o zabezpieczenie trasy procesji. Do niesienia chorągwi i obrazu zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Procesja w oktawie Bożego Ciała połączona z Mszą Św., a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.
 7. Od wtorku do środy po każdej Mszy Św. zapraszam na próby dziewczynki do sypania kwiatków na Boże Ciało oraz dziewczęta, jak w ubiegłych latach, o pomoc w tych próbach.
 8. W sobotę wspominamy św. Bonifacego bpa i męcz.
 9. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego od poniedziałku do soboty połączone ze Mszą Św. o godz. 17.00. W niedzielę litanię odmawiamy po Mszy Św. o godz. 8.00.
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek będę odwiedzał chorych od godz. 9.00. Spowiedź I piątkowa od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 11. W sobotę o godz. 16.00 Nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, tzw. nabożeństwo I sobotnie, na które serdecznie zapraszam.
 12. Zachęcam także do kupna i lektury prasy katolickiej: Niedziela oraz o odebranie Zwiastunów Różańcowych.
 13. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli Trójcy Świętej i całego Tygodnia.