Ogłoszenia Parafialne X Niedziela Zwykła 06.06.2021

 1. Bóg zapłać wszystkim za przeżycie Bożego Ciała, za piękne ołtarze, za przystrojenie okien naszych domostw. Każdy może i powinien sobie zrobić rachunek sumienia sam, ile dał z siebie, aby można było tak pięknie celebrować tę naszą parafialną uroczystość. Jest to też wyraz czci ku Najświętszemu Ciału i Krwi Chrystusa i ukazanie tego, że nie wstydzę się swojej wiary.
 2. Bóg zapłać za zaangażowanie w prace na cmentarzach i na ogrodzie parafialnym. W tym tygodniu udało nam się zamontować poręcz na schodach do wejścia do kancelarii.
 3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Przypominam młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania oraz młodzieży oczekującej na ten sakrament i dzieciom po I Komunii Św. o obowiązku uczestniczenia w Mszach Św. Dla młodzieży to jest sprawdzian wiary, a dla mnie pytanie, czy faktycznie należy się im ten sakrament.
 4. W środę 15 min. przed Mszą Świętą odprawiamy przed odsłoniętą Figurą Matki Bożej Lembarskiej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a piątek na koronkę do Miłosierdzia Bożego.  
 5. W piątek Uroczystość NSPJ. W tym dniu nie obowiązuje post. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 6. W piątek zapraszam ministrantów oraz chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu Panu Jezusowi na zbiórkę po Mszy Św. Zapraszam także dziewczynki do służby Maryi, którą chciałbym utworzyć.
 7. Miesiąc czerwiec poświęcony jest NSPJ. Litania do NSPJ w tygodniu połączona z Mszą Św., a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.
 8. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Polecam ją waszej ofiarności.
 9. Zachęcam także do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
 10. Przypominam, że Msze Św. o godz. 17.00, kancelaria czynna przez pół godz. po każdej Mszy Św. od wtorku do czwartku.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – św. Jadwiga, królowa
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.