Ogłoszenia Parafialne XV Niedziela Zwykła 11.07.2021

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę inwestycyjną.
 2. W minionym tygodniu zakończyliśmy kolejny etap remontów w plebanii, polegający na generalnej przebudowie łazienki z której korzystają księża i przybywający goście, wymianie elektryki, a także musieliśmy wymienić tablicę rozdzielczą prądu w plebanii dla wspólnego bezpieczeństwa.
 3. W tym tygodniu rozpoczniemy generalny remont kostnicy, dlatego informuję, że korzystanie z niej na czas remontu będzie niemożliwe. W dniu pogrzebu ciało osoby zmarłej będzie od razu wprowadzone do Kościoła. Proszę o zrozumienie tej sytuacji i o wsparcie finansowe na ten remont w postaci dodatkowych ofiar, albowiem sami wiecie jak teraz wszystko podrożało, a kostnica, sami widzicie, wymaga remontu.
 4. W środę 15 min przed Mszą Św. zapraszam na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 5. Bóg zapłać za wasze świadectwo wiary podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech każdy z Nas odpowie przed Bogiem, ile dał z Siebie dla Niego.
 6. W piątek wspominamy NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Wszystkich co noszą szkaplerz zapraszam na Mszę Św. o godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje w naszym Kościele Parafialnym.
 8. Już dziś informuję, że 01. sierpnia kolekta przeznaczona będzie na ubezpieczenie naszych świątyń i cmentarzy oraz domu parafialnego. Polecam ją waszej ofiarności.
 9. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy, że lektura prasy katolickiej wpływa na nasz rozwój duchowy i pogłębia wiedzę i tożsamość o Kościele.
 10. W związek małżeński pragną wstąpić:
  Grzegorz Angowski, st. wolny, zamieszkały parafia Osieczek
  Sylwia Wiśniewska, st. wolny, zamieszkała parafia tutejsza.

  Adam Strzyżewski, st. wolny, zamieszkały parafia Grudziądz
  Adrianna Magdalena Orłowska, st. wolny, zamieszkała parafia tutejsza.
  Kto by znał przeszkody mogące zakłócić zawarcie lub trwanie związku małżeńskiego, powinien w sumieniu zgłosić to Ks. Proboszczowi w kancelarii parafialnej.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Św. Brunon z Kwerfurtu, bp., męcz.
  – wtorek – Śśw. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  – czwartek – Św. Bonawentura, bp., dr Kła.
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.