Ogłoszenia Parafialne XVIII Niedziela Zwykła 01.08.2021

www.parafia-lembarg.pl

1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcam do zachowania trzeźwości w miesiącu sierpniu.
  2. Dzisiaj i jutro w Kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na ubezpieczenie naszych świątyń i cmentarzy oraz domu parafialnego.
  4. Trwa remont kostnicy. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na ten cel. Dziękuję wszystkim za zrozumienie, że kostnica wyłączona jest chwilowo z użytku.
  5. W środę 15 min przed Mszą Św. zapraszam na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy.
  6. W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek, I Piątek Miesiąca i I Sobota Miesiąca. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego od godz.15.00. Okazja do spowiedzi po nabożeństwie do Mszy Św. o godz. 16.00.
  7. Wyjątkowo w tym miesiącu będę odwiedzał chorych w I czwartek miesiąca od godz. 9.00.
  8. W przyszłą niedzielę (tj. 08.08.) na godz. 15.00 zapraszam do Mileszew na koncert Orkiestr Dętych z Chełmna.
  9. Przypominam, że w dniach 6 – 17 sierpnia wyjeżdżam na urlop wypoczynkowy. W tym czasie kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszystkie zgłoszenia na chrzest, ślub, zaświadczenia, pozwolenia na postawienie pomnika należy zgłaszać do 5 sierpnia. Opiekę duchową będzie sprawował O. Ryszard. W razie pogrzebu należy zgłaszać się do O. Ryszarda, który każdego będzie odprawiał Mszę Św. o godz. 17.00.
  10. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela.
  11. W związek małżeński pragną wstąpić:

Tomasz Andrzej Dobrzyński, st. wolny, zamieszkały parafia tutejsza;
    Monika Katarzyna Florko, st. wolny, zamieszkała parafia tutejsza.

Kto by znał przeszkody mogące zakłócić zawarcie lub trwanie związku małżeńskiego, powinien w sumieniu zgłosić to Ks. Proboszczowi w kancelarii parafialnej.
  12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Ryszarda Więcelewskiego. Zdrowaś Maryjo
    – środa – św. Jan Vianney, prb
    – piątek – Święto Przemienienia Pańskiego
  14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.