Ogłoszenia Parafialne XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie świątyni do przeżywania dzisiejszej Niedzieli. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na kwiaty i dekoracje w związku z nawiedzeniem Obrazu Św. Rodziny w naszej Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta remontowo – budowlana. Polecam ją waszej ofiarności.
 2. Wczoraj, po długim okresie obostrzeń, odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, w trakcie którego przedstawiłem sprawozdanie finansowe i duszpasterskie z zeszłego roku (roku obostrzeń pandemicznych), omówiliśmy sprawy bieżące dotyczące duszpasterstwa oraz remontów i inwestycji. Omówiliśmy także sprawę nawiedzenia Obrazu Św. Rodziny.
 3. Moi Kochani. Już dziś mogę cieszyć się z zaproszenia (zapraszam) Żywego Różańca  naszej parafii (wszystkie Róże) na Mszę Św. i spotkanie w I sobotę miesiąca października. Szczegóły podam w najbliższym czasie. Proszę jednocześnie o spisanie członkiń, członków każdej Róży, abyśmy mogli stworzyć księgę Żywego Różańca, która pozostanie dla potomnych w naszej parafii. Proszę jednoczcie się w kręgi Żywego Różańca. Jest to nasza siła i broń przeciwko diabłu i jego aniołom i lek na naszą słabą wiarę. Jednocześnie żywię żywą wiarę i nadzieję, że w naszej parafii oddanej opiece Matce Bożej Lembarskiej, powstanie w tym roku przynajmniej jedna Róża Żywego Różańca Mężczyzn. Bracia w Chrystusie Panu! Szturmujcie drogę do Nieba Różańcem, proszę Was o to, w imieniu Maryi Matki, Naszej Lembarskiej Pani. Pokażcie swoją męską, ojcowską siłę!
 4. W środę 15 min. przed Mszą Św. o godz. 17.00 zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Św. zapraszam dzieci klas IV, które w tym roku przyjęły I Komunię Św. na spotkanie przygotowujące do przeżycia rocznicowej I Komunii Św. Jest to także czas przygotowania się dzieci i rodziców do dziękczynienia za dar przyjętego Pana Jezusa i ukazania świadectwa wiary. Sami możemy spytać się w sercu: Gdzie są dzieci, które przyjęły I Komunię Św.?, albo… gdzie jest wiara rodziców tych dzieci?
 5. W czwartek na godz. 10.00 zapraszam i proszę wszystkich do sprzątania świątyni przed przybyciem Obrazu Św. Rodziny. Niech każdy z nas weźmie odpowiedzialność za tak ważne wydarzenie dla naszej wspólnoty parafialnej. Niech to będzie nasza wspólna sprawa, a nie pojedynczych osób.
 6. W sobotę po Mszy Św. zapraszam Ministrantów i Służebnice Maryi na spotkanie. Obecność obowiązkowa. Zapraszam chłopców i dziewczynki do Służby Panu Jezusowi i Jego Matce Maryi przy ołtarzu. Ministranci stają przy ołtarzu jak św. Jan pod Krzyżem, a dziewczynki jak niewiasty trwające do końca przy swoim Mistrzu podczas Jego konania na krzyżu. Pomyślcie o tym kochani rodzice. W październiku odbędzie się uroczyste przyjęcie dziewczynek do Służby Maryi, a chłopców do służby ołtarza.
 7. W przyszły poniedziałek i wtorek  (27.09 – 28.09.2021) gościć będziemy Obraz Św. Rodziny, który nawiedza parafie naszej diecezji. Program tych dni wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i w internecie oraz jest podany podczas ogłoszeń.
 8. Serdecznie proszę o zmobilizowanie się i przygotowaniu serc do godnego przyjęcia Obrazu i przeżycia duchowego tego wydarzenia w naszych rodzinach. Niech każdy z nas skorzysta ze spowiedzi. Od wtorku do piątku będę służył w konfesjonale pół godz. przed Mszą Św.
 9. W kancelarii parafialnej do nabycia są zdjęcia obrazu Św. Rodziny, które zostaną poświęcone w dniach nawiedzenia Obrazu.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na remont kostnicy.
 11. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej Niedziela, która jest wyłożona na ołtarzu NMPNP oraz w kancelarii parafialnej.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp.: Mikołaja Kiełpikowskiego oraz Czesławę Nowińską. Zdrowaś Maryjo…
 13. W tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek – Św. Mateusz, Ewangelista – święto
  – czwartek – Św. O. Pio z Pietrelciny.
 14. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i całego Tygodnia.