Ogłoszenia Parafialne XXVII Niedziela Zwykła 03.10.2021

www.parafia-lembarg.pl

 1. Bóg zapłać za wspaniałe przeżycie duchowe nawiedzenia obrazu Św. Rodziny w naszej rodzinie parafialnej, za wasze modlitwy, czuwanie i uczestnictwo. Dziękuję druhom OSP za orszak wprowadzający obraz i ks. Bpa oraz za asystę przy przejeździe do Konojad, za przygotowanie naszych świątyń i wokół nich, za piękne dekoracje, za udekorowanie trasy przejazdu obrazu, służbie liturgicznej i Maryjnej, pani Kasi za przygotowanie kolacji. Bóg zapłać za dary na stół. Bóg zapłać wszystkim za wszystko.
 2. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Polecam ją waszej ofiarności. W tym dniu także odbędzie się zbiórka do puszek na Żywy Pomnik Św. Jana Pawła II – Dzieło Tysiąclecia.
 3. W środę w łączności z różańcem o 16.30 zapraszam na Nowennę do NMP Lembarskiej Nieustającej Pomocy.
 4. Z dumą mogę poinformować, że odnowiliśmy wewnątrz kaplicę przedpogrzebową. W środę Po Mszy Św. odbędzie się poświęcenie. W tym miejscu chciałbym złożyć Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na ten cel oraz p. Tomkowi, naszemu grabarzowi za ofiarowanie krzeseł do kaplicy.
 5. W czwartek zapraszam dzieci klas III, które pragną przystąpić do sakramentu Eucharystii w I Komunii Św. na katechezę parafialną. W tym dniu dzieci będą miały poświęcone różańce.
 6. W piątek w łączności z różańcem zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 7. W kancelarii Parafialnej można nabyć prasę katolicką Niedziela w cenie 6 zł. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy, że lektura prasy katolickiej wpływa na nasz rozwój duchowy i pogłębia wiedzę i tożsamość o Kościele.
 8. Przeżywamy miesiąc październik poświęcony M.B. Różańcowej. W naszej świątyni różaniec dla dzieci z całej parafii i dorosłych w tym tygodniu od wtorku do piątku o godz. 16.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę i niedzielę proszę o odmówienie różańca w swoich rodzinach. Proszę jednocześnie, aby we wtorek różaniec w Kościele Parafialnym odmawiały dzieci, które przyjęły I Komunię Św. w tym roku (obecne klasy IV przygotowujące się do uroczystości rocznicowej), w czwartek dzieci z klas II i III, a w piątek młodzież przygotowująca się do bierzmowania (proszę młodzież o zabranie indeksów). W środę proszę o odmawianie modlitwy różańcowej Żywy Różaniec – w tym tygodniu proszę Różę p. Witkowskiej. Proszę także aby dzieci na każdy różaniec przynosiły serduszka ze swoim imieniem i przed różańcem wkładały do koszyczka. Każdego dnia będzie losowanie, a dziecko które zostanie wylosowane, otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Obowiązkowo zapraszam codziennie młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. (młodzież przynosi indeksy). Za pobożne odmawianie różańca w miesiącu październiku można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. Na ołtarzu MBNP i na stoliku pod chórem, a w Konojadach na balustradach wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Proszę zaznaczyć godz., albowiem wypominki bez godz. będą traktowane jako jednorazowe i modlone w listopadzie.
 10. Przypominam o regulaminie obowiązującym na cmentarzu, o zgłaszaniu wszelkich prac na cmentarzach w kancelarii parafialnej.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – Św. Franciszek z Asyżu, zak.;
  – wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu;
  – środa – Św. Faustyny Kowalskiej;
  – czwartek – NMP Różańcowej.
 12. Rodzinie parafialnej i przybyłym gościom życzę Błogosławionego Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.